Macron říká Francii: „K Brexitu nemůže dojít, hlasování bylo zmanipulováno“

Macron říká Francii: „K Brexitu nemůže dojít, hlasování bylo zmanipulováno“

Britské hlasování v Brexitu bylo způsobeno nemístným „hněvem“ a zahraniční dezinformací, prohlásil Emmanuel Macron v projevu, v němž varoval kritiky jeho globalistického režimu ve Francii.                   

V projevu na akci v blízkosti Lyonu v rámci turné kvůli „velkým debatám“ zahájeného po týdnech protivládních protestů, francouzský prezident řekl nešťastným občanům, aby si „dávali pozor na lidi, kteří prodávají vaše sny, kteří vám řeknou, že váš hněv lze vyřešit v referendu,“ než označil Brexit za nesmysl.„Vezměte Brity, Hlasovali pro Brexit,“ řekl Macron publiku v Bourg-de-Peage.

„Byli lidi v Británii, kteří v dobré víře, byli někdy rozzlobeni stejně jako vy a řekli, že zdrojem všech jejich neduhů je Evropa. Je to nesmysl!“ Uvedl a vysvětlil, že voliči byli ovlivněni kampaněmi na autobusech s nápisy „ že ušetří něco kolem 36 miliard liber,“ pokud Británie opustí EU.

„Byla zde celá autobusová doprava s nápisy, že ušetříte – nemohu si vzpomenout kolik – něco kolem 36 miliard liber, pokud odejdete,“ řekl v útoku na kampaně pro nezávislost, které podle něj podvedly Brity a přesvědčily je k rozvodu s EU, že Brexit bude „proveden za 14 dní.“

„Byli tam lidé, kteří hlasovali pro Brexit a udělali to v dobré víře, byli rozhněváni a mysleli si, že jejich situace je beznadějná, protože systém je nespravedlivý,“ uvedl Macron předtím, než prohlásil, že občané Spojeného království si „začínají uvědomovat, že všechny údaje, které jim byly poskytnuty, jsou zcela nepravdivé a že to, co jim bylo řečeno, že bylo možné učinit přes noc, ve skutečnosti nemůže být splněno.“

„A nakonec je to bude stát. V tomto kontextu si myslíte, že bylo referendum dobré?“

„Ne, protože neumožnilo informovanou, průhlednou a klidnou debatu. Je to rozdělená společnost a je to otevřené pro dezinformace pocházející ze zahraničí nebo pro hroznou manipulaci,“ prohlásil francouzský prezident.

Macronova tiráda proti Brexitu přišla v reakci na otázku publika o referendech občanských iniciativ (RIC), požadavku hnutí Žlutých vest na právo uspořádat referendum ve švýcarském stylu o návrzích politiky, které získalo více než 700 000 podpisů.

„Těžká rozhodnutí by nikdy neměla být provedena v referendu,“ prohlásil francouzský prezident s tím, že široká veřejnost není o těchto otázkách „nejlépe informována“ a že v „nedávných referendech cizí velmoci manipulovali s hlasováním.“

„Všichni jsme obklopeni falešnými zprávami. A mnozí lidé jsou v dobré víře přesvědčeni, že to, co jim bylo řečeno, je pravda. Když je to ve skutečnosti naprostá lež. Protože to četli na internetu,“ uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Macron říká Francii: „K Brexitu nemůže dojít, hlasování bylo zmanipulováno“

  • Ano, všichni jsme obklopeni falešnými zprávami. Proto je třeba zrušit jejich zdroj – Evropskou unii. Je to byrokratická unie, která pro udržení moci udělá cokoliv.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*