Macron oznamuje, že osoby bez „kovidových vakcinačních pasů“ budou vyřazeny z rutinních životních aktivit

Macron oznamuje, že osoby bez „kovidových vakcinačních pasů“ budou vyřazeny z rutinních životních aktivit

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil, že těm, kteří nemají „COVID pass“, bude zakázána účast na základních životních aktivitách, jako je návštěva nákupních center, restaurací a používání veřejné dopravy.

Ve veřejném projevu k národu dal Macron jasně najevo, že kromě nemocnic, barů, kaváren a turistických atrakcí budou do míst vpuštěni pouze ti, kdo si vzali vakcínu, mohou prokázat nedávné zotavení z COVIDu nebo negativní výsledek testu.Ve snaze donutit více lidí, aby si vakcínu vzali, bude nutné zaplatit testy COVID PCR pro účely zdravotního pasu, jež byly dříve zdarma.

Očkování se stane povinným i pro zdravotníky a pro každého, kdo pracuje se staršími nebo zranitelnými osobami, zatímco Macron také prohlásil: „V závislosti na vývoji situace budeme nepochybně muset zvážit povinné očkování pro všechny ve Francii.“

Všechna tato opatření se zavádějí navzdory skutečnosti, že současná úroveň infekce je relativně nízká a počet úmrtí se zpomalil na minimum.

Očekávejte, že opatření zaváděná ve Francii se budou postupně opakovat po celé Evropě, protože neočkovaní se stanou občany druhé kategorie neschopnými plnit základní životní funkce.

Poté, co Macron koncem loňského roku poprvé oznámil opatření, která mají neočkovaným zabránit v používání veřejné dopravy, byl plán po bouřlivých protestech zhacen.

Člověk si klade otázku, zda opět nevzplanou nepokoje a zda by to nemohlo vést k oživení hnutí Žluté vesty.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*