Macron: Násilí migrantů a terorismus je vina Evropy a není to spojené s masovou migrací

Macron: Násilí migrantů a terorismus je vina Evropy a není to spojené s masovou migrací

Násilné zločiny, teroristické útoky a epidemická úroveň sexuálního násilí v Evropě nejsou „spojeny“ s masovou migrací, prohlásil Macron, který z tohoto fenoménu obvinil „diskriminaci“ a nerovnost.  

V rozhovoru se studenty George Washington University v USA, francouzský prezident také uznal, že „90%“ afrických migrantů, kteří přijíždějí do Evropy, jsou ekonomičtí migranti a ne uprchlíci.

Macron byl vyzván, aby řešil toho téma poté, co se studentka postavila a řekla, že Američané sledovali masového přistěhovalectví z Blízkého východu a Afriky do Evropy v průběhu let,“ což vedlo k nárůstu násilí, zločinů a teroristických útoků na kontinentu.

Zvýrazňujíc „nárůst sexuálního napadání a znásilňování žen do té míry, že se mnoho žen bojí opustit svůj domov, a „zvýšení antisemitismu, že v mnoha městech je židovským občanům razeno, aby nenosili jarmulky, aby nebyli napadeni, studentka požádala prezidenta, co jeho vláda dělá, aby „zajistila národní bezpečnost a kulturní identitu Francie a Evropy.“„Absolutně nejsem naivní. V našich společnostech potřebujeme větší bezpečnost, více národní bezpečnosti, zejména pro ženy,“ uvedl Macron předtím, než uvedl: „Nevěřím, že tyto jevy souvisí s migrací“.

„Proč? Vzhledem k tomu, že to není nové a bohužel jsme měli tento problém už léta, nebo desetiletí v mé zemi,“ vysvětlil, když uvedl, že ve Francii probíhaly „přesně stejné debaty“ o národní bezpečnosti během prezidentské kampaně v roce 2002.

„Antisemitismus… Bohužel jsme měli útok (Mohammeda) Meraha a teroristický útok…před více než šesti lety,“ pokračoval Macron který hovořil o střelci, který zabil tři francouzské výsadkáře, tři židovské školáky a rabína v roce 2012.

„Takže to není úplně nové, A proto to nesmí být spojováno s přistěhovalectvím. Upřímně řečeno,“ zdůraznil Macron a prohlásil, že je to zodpovědností státu „poskytnout příležitosti,“ aby se zmírnily konflikty v našich společnostech,“ jako je útok Meraha, který byl islamista alžírského původu.

Podle francouzské hlavy státu je vinna Evropa z „problémů, nepokojů a násilí“ v předměstích, kde dominují migranti z třetích zemí s tím, že takové situace nastávají „velmi často kvůli nedostatku příležitostí… protože jsme selhali v naší schopnosti tyto lidi integrovat.“

Podle francouzského prezidenta: „Když se podíváte do čtvrtí, kde jsou problémy, nepokoje, násilí… je to proto, že jsme selhali v našich schopnostech tyto lidi integrovat.“

 

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Emmanuel Macron Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Macron: Násilí migrantů a terorismus je vina Evropy a není to spojené s masovou migrací

  • Ted je snad kazdemu jasne, ze Macron, Merkelova a Mayova jsou zlocinci, hajici cizi zajmy proti zajmu Evropanu!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*