Macron: Francie je připravena zahájit nové útoky na Sýrii, pokud budou použity chemické zbraně

Macron: Francie je připravena zahájit nové útoky na Sýrii, pokud budou použity chemické zbraně

Francouzský prezident Emmanuel Macron komentoval situaci v syrském Idlibu i závislost evropské obrany na USA.

Francie je připravena provést další útoky na Sýrii v reakci na použití chemických zbraní ze strany Damašku, řekl francouzský prezident Emmanuel Macron během svého projevu k francouzským velvyslancům.„Budeme pokračovat tímto způsobem, pokud uvidíme nové potvrzení případy použití chemických zbraní,“ uvedl Macron.

Macron také poznamenal, že nikdy nevyzval k rezignaci syrského prezidenta Bašára Asada výměnou za poskytnutí humanitární pomoci zemi. Francouzský prezident současně naznačil, že ponechání moci v rukou Asada „by byla špatná chyba.“

„Francie nemůže jmenovat budoucí syrské vůdce…Ale je naší povinností a v našem zájmu, aby to byli schopni udělat syrští občané,“ uvedl.

Francouzský prezident dále uvedl, že se obává vážné humanitární krize v syrské provincii Idlib a dodal, že Francie očekává, že Rusko a Turecko vyvinou tlak na syrské orgány v souvislostí se situací v provincii Idlib.

Francouzský prezident však zaznamenal první výsledky společného rusko-francouzského mechanismu ohledně syrského vypořádání.

„Mechanismus koordinace s Ruskem, který byl vytvořen v Petrohradě, přinesl své první výsledky, zejména v humanitární oblasti,“ řekl Macron na svém oficiálním účtu na Twitteru.

Jeho projev přišel jen několik dní poté, co ruské ministerstvo obvinilo Spojené státy, Spojené království Francii, že se chystají provést nové útoky na Sýrii pod záminkou falešné vlajky, jmenovitě zinscenováním chemického útoku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Macron: Francie je připravena zahájit nové útoky na Sýrii, pokud budou použity chemické zbraně

  • Do třetice stejný scénář. Úkolem je vystřílet hodně raket, aby se koupily nové. Dokud budou USA v Sýrii, nebude to lepší. Syřané by se měli osvobodit a vyhnat nepozvaná vojska ze svého území. Dokud budou Rusové podporovat jednu stranu a USA druhou, bude se válčit. Je to stejný scénář jako v Afghanistánu, kde by mír a pořádek škodil zájmům elit USA při obchodu s drogami.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*