Macron: Evropa vstupuje do věku „bezprecedentní“ masové migrace a „sdílí osud“ s Afrikou

Macron: Evropa vstupuje do věku „bezprecedentní“ masové migrace a „sdílí osud“ s Afrikou

„Šokující“ populační růst v Africe znamená, že Evropa vstupuje do „nebývalého“ věku masové migrace, tvrdí Emmanuel Macron s tím, že osud obou kontinentů je „provázán“.                

„Migrační fenomén, kterému čelíme, bude historický,“ prohlásil francouzský prezident v televizi, když oznámil, že „velká bída“, „změna klimatu“ a „geopolitické konflikty“ způsobí, že Afričané budou proudit do Evropy po „mnoho příštích let“.

Aby potvrdil své tvrzení, Macron poukázal na „šokující“ populační růst napříč kontinentem třetího světa a dodal, že byl „velmi dobře popsán“ francouzsko-americkým novinářem profesorem Stephenem Smithem v jeho nedávné knize.

„Afričané se většinou obracejí na Evropu, protože kontinent (Evropa) není ostrovem, kvůli naší poloze a protože Evropa má svůj osud spojený s Afrikou,“ prohlásila vehementně proevropská francouzská postava během dvouhodinového rozhovoru.Smith, expert na Afriku, na něhož se Macron odvolával při svém vystoupení na BFMTV, odhaduje, že počet Afričanů žijících v Evropě se v příštích 30 letech zvýší z devíti miliónů na 150 až 200 miliónů.

Ve své knize Rush to Europe profesor Duke University popisuje obrovský, bezprecedentní přesun obyvatelstva, který je ještě v plenkách, a vysvětluje, že to bude paradoxně vyvoláno převážně jako výsledek západního financování migračních cest z Afriky.

Prohlašujíc, že se rozhodl poskytnout „nezaujatý“ odborný názor na to, jaký bude mít africká demografická exploze vliv na Evropu, Smith ve své knize uvedl řadu různých scénářů, o kterých se domnívá, že by se mohly z této situace objevit.

„Nejoptimističtější“ z nich – podle deníku Le Figaro – je „Eurafrica“, která by znamenala, že by masová migrace vytvořila „vítající“ multikulturní Evropu, která „by se plně chovala“ jako kontinent smíšené rasy přistěhovalectví a křížení.“

Tento scénář by však znamenal konec sociálních států v Evropě, uvedl Smith s tím, že poukázal na neslučitelnost rozsáhlého přistěhovalectví a velkorysých sociálních programů.

Dalším možným scénářem je „pevnost Evropa“, která by zahrnovala „bitvu, které se obecně považuje za nevyhratelnou, nebo dokonce za hanebnou,“ ale Smith poukazuje na případ, který má „své silné důvody a šance na úspěch,“ přičemž poukazuje na účinnost dohody EU s Libyí a Tureckem při zastavení přílivu.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*