Macron chce zpřísnit kontrolu médií, údajně proto, že takzvané „falešné zprávy ohrožují demokracii“

Macron chce zpřísnit kontrolu médií, údajně proto, že takzvané „falešné zprávy ohrožují demokracii“

Francouzský  kontrolní orgán bude mít v roce 2018 širší pravomoci k boji proti fenoménu „falešných zpráv“, který údajně ohrožuje demokracii, prohlásil prezident Emmanuel Macron během tiskové konference.  

„Rozhodl jsem se, že změníme náš právní systém, abychom ochránili náš demokratický život před těmito „falešnými zprávami,“ řekl Macron v Elysejském paláci v Paříži. „Během volebního období, na internetu, pro obsah již nebudou stejná pravidla,“ dodal.

Macron označil tzv. „falešné zprávy“ jako hrozbu pro demokracii kvůli tomu, že prý „vyvolávají pochybnosti a vytváří alternativní realitu, která lidem umožňuje říkat, že média a politici jsou vždy více či méně klamaví.“„Chceme-li chránit liberální demokracii, musíme mít silnou legislativu,“ prohlásil francouzský prezident. Podle nového zákona bude rozšířena role francouzského mediálního kontrolního úřadu (CAS), aby se mohl zabývat pokusy o destabilizaci situace v zemi ze strany zpravodajství „řízených nebo ovlivňovaných cizími státy,“ uvedl.  CAS bude mít právo odmítnout, pozastavit nebo zrušit dohody s těmito zpravodajstvími na základě jejich obsahu, včetně online publikací, uvedl prezident.

Zpravodajská legislativa proti tzv. falešným zprávám bude zaměřena především na sociální sítě. Legislativa rovněž umožní v případě porušení smazat konkrétní obsah nebo celé webové stránky, řekl francouzský vůdce, který slíbil, že nový zákon vstoupí v platnost tento rok.

Zatímco Macron tentokrát nezmínil žádná jména, během své volební kampaně se odkazoval na weby jako RT a Sputnik, které opakovaně urážel jako subjekty „podvodné propagandy“ a obvinil je z toho, že o něm „šíří dezinformace“.

Francouzské zpravodajské portály však mají z Macronovy snahy o kontrolu médií obavy. Odbory zastupující novináře z více než 20 míst, včetně AFP, BFMTV, Libaration a Le Monde, v létě zveřejnili prohlášení, že „nová vláda se rozhodla tlačit na média.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Macron chce zpřísnit kontrolu médií, údajně proto, že takzvané „falešné zprávy ohrožují demokracii“

  • Tento hošan , který má krásný make up nadělá v Evropě ve jménu Rotschilldů, kteří si ho vycvičili velkou paseku.

  • Ucednik Rotschildu a zlo pro Francii a EU je Macron. Zase jeden co saha na svobodu internetu. Kdo bude rozhodovat o tom, co je Fake a co ne? Uhadli jste, bude to Macronova cenzura a o to to jde. Jejim cilem bude cokoliv smazat, co bude mediim, kopirujicim US mainstream nepohodlne. Tak vypada NWO v praxi – nejdrive potlaceni svobod atentaty tajnych sluzeb na vlastni obyvatelstvo a pak zniceni svobody medii!!!
    Priruci NWO jako zurnaliste a politici nam stale lzou. Vubec neinformuji o zatykani v USA a obcanske valce mezi Trumpem a Deep Statem. Nesmeji, jako by to nebylo. Nachazime se ve svete lzi, kde vladnou penize vude a ve vsem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*