M. Ransdorf: Co váží víc? Jeden kilogram Kč nebo jeden kilogram Euro?

M. Ransdorf: Co váží víc? Jeden kilogram Kč nebo jeden kilogram Euro?

Na dnešním hodnocení událostí roku 1989 mě nejvíc zlobí to, když jsou zaměňovány aktivní a poslušně pasivní úlohy v tom režimu a Charta s Václavem Havlem v čele, jsou prezentovány jako někdo, kdo nám „vybojoval svobodu“…

Každé srovnání kulhá. Ale, pokud řekneme, že nás komunisti v roce 1948 donutili pít jejich nekvalitní pivo, tak o letech 1969 – 1989 můžeme říci, že různí sládkové, mládkové, přikulovači a jiný personál komunistických pivovarů, vyhozený po roce 1969 vrchním sládkem Husákem, jim radili.

Vyhození komunisté z charty radili, jak lépe, s příchutí lidských práv i nadále vařit socialistické pivo a nikoli jak přejít na zcela jiný nápoj – kapitalistické víno. To bylo pro komunistické sládky, a Václav Havel mezi ně ideově zcela nepochybně patřil, zcela nepřijatelné.

Kapitalistické víno NIKDY – takový byl jejich zcela zásadní postoj. A proto se také cítili 17 listopadem překvapeni a zaskočeni a z letargie se probudili, až když se vlak společenské přeměny začal nebezpečně rychle rozjíždět.

Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf  Foto: Parlamentni listy
Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf Foto: Parlamentni listy

Takže, celé toto moje povídání není ničím jiným než předehrou ke kritice jednoho obzvláště hloupého diskuzního příspěvku. Ten zněl asi tak, že já kritizuji VH proto, že mi (nám) sebral možnosti dobré kariéry za socialismu:

K tomu je třeba říci:

  1. Václav Havel nám nic takového nesebral a ani sebrat nemohl, protože o to ani neusiloval a ani to neprovedl.
    Jak jsem již ve svém neumělém příměru s pivovarem napsal, smysl a cíl Charty 77 a VH osobně nebyl zničit, ale vylepšit socialismus. To všichni vědí, je nemožné, ale mnoho idealistů se o to stále pokouší.
  2. Pro technicky nebo ekonomicky vzdělané pracovníky se znalostí světových jazyků, nebyl socialismus žádnou pobídkou, ale velkou brzdou.
    V kapitalismu by se velká většina z nich uživila podstatně lépe, čehož zářným vzorem je pan Andrej Babiš.

A proč o tom píši v souvislosti s Miloslavem Ransdorfem (1953)? To jméno se totiž v roce 1989 skloňovalo ve všech pádech. Nerad bych se mýlil, ale pro mladé komunisty byl jakousi nadějí na změny.

A již tehdy o něm bylo známo, že má fenomenální paměť. Ale lidé takto nadaní bývají často značně nepraktičtí, což je možná pravda i u M. Ransdorfa. Alespoň, co se jeho story s exekucí týče. Ale, nakonec nějak vyvázl.

A ve Švýcarsku ho už policie propustila a na Twitteru napsal: „Informace o tom, že jsem chtěl podvodem získat 350 mil €., je lež. Jde o cílenou diskreditace mé osoby. V tuto chvíli nemohu více napsat.“

Tak, samozřejmě, nikdo přece netvrdí, že M. Ransdorf chtěl všechny tři své společníky zavraždit a získat ten obnos celý. Ostatně, nechápu, jaký je rozdíl mezi dvěma o osmi miliardami korun. Obojí je nad jakékoli reálné uvažování normálního člověka.

A tak si jen můžeme lámat hlavu, z čeho ty peníze měly být? Zamrazený židovský majetek? To necháme jiným, určitě se najde někdo

A kolik váží jeden milion Euro? Legální jsou jen bankovky 500 Euro.Bankovku 1000 Euro s vyobrazenými „holými babami“ udal jeden muž v roce 2012 ve směnárně v Rumburku:

„Sounds straightforward, but the euro ‚banknote‘ in question was covered in pictures of naked women and one of its  size=“1.2em“‚€‘ logos spelled out ‚ size=“1.2em“€ros‘, the Greek god of love.“

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2173173/Man-passes-fake-1-000-euro-note–complete-naked-women–bureau-change-Czech-Republic.html#ixzz3tQq2mOJX

Takže otázku po hmotnosti jednoho miliónu Euro ve srovnáním s jedním miliónem Kč lze zodpovědět poměrně snadno: Přibližně asi desetkrát více, protože máme 5.000,- bankovku. Takže by se ti čtyři hoši tedy docela pronesli.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*