Lotyšsko plánuje zavést zákaz nošení islámských oděvů zakrývajících tvář

Lotyšsko plánuje zavést zákaz nošení islámských oděvů zakrývajících tvář

Lotyšsko zavede zákaz nošení tradičních islámských oděvů na veřejnosti, které zakrývají obličej, prohlásil v pondělí lotyšský ministr spravedlnosti Dzintars Rasnacs, informovala tisková agentura TASS.

„Takový zákaz bude zaveden. Příslušný návrh zákona je již vypracován. Vybrali jsme si ze dvou konceptů,“ řekl ministr v rozhovoru s místní stanicí LNT.

„První koncept byl zákaz nošení oblečení zakrývající obličej jen na určitých místech, včetně těch státních a vzdělávacích. Druhým konceptem je zakázat nošení burky na všech veřejných místech. Nakonec byl schválen druhý koncept,“ uvedl politik.

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Zákon se musí ještě schválit lotyšskou vládou, uvedl Rasnacs. „Tento zákaz neslouží k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti, ale k ochraně kulturních hodnot Lotyšska, našeho společného a veřejného kulturního prostoru a každého jednotlivce,“ uvedl ministr.

Lotyšsko již dříve souhlasilo, že bude hostit 531 přistěhovalců z Blízkého východu a afrických zemí v příštích dvou letech, kteří dorazí do Itálie a Řecka. Na jejich ubytování má být vynaloženo 15 miliónů eur, včetně 8.5 miliónů eur ze státního rozpočtu a zbytek z fondů EU.

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*