Lord Rothschild varuje investory před „nejnebezpečnější geopolitickou situací od druhé světové války“

Lord Rothschild varuje investory před „nejnebezpečnější geopolitickou situací od druhé světové války“

Lord Jacob Rothschild varoval investory, že se svět utápí v nejnebezpečnější geopolitické situaci od druhé světové války.

78letý předseda RIT Capital Partners (s aktivy v hodnotě 2,7 miliard eur) použil výroční zprávu organizace, aby varoval spořitele, že zaměření firmy bude na zachování kapitálu akcionářů, nikoli krátkodobé zisky.

Rothschild uvedl, že geopolitická situace vytvořila „obtížné ekonomické zázemí“, před kterým by měli být investoři na pozoru.

Lord Rothschild Foto: AP
Lord Rothschild Foto: AP

Rothschild, jehož obchodní partneři jsou Warren Buffet a Henry Kissinger, obvinil z napjatého klimatu „chaos a extremismus na Blízkém východě, ruskou agresi a expanzi, a oslabenou Evropu ohroženou velkou mírou nezaměstnanosti, v nemalé míře způsobenou nedostatečným řešením strukturálních reforem v mnoha zemích, které jsou součástí Evropské unie.“

„RIT je populární mezi soukromými investory díky svým vynikajícím výsledkům a díky jejich konzervativnímu přístupu k zachování kapitálu,“ uvedl Richard Dyson, publicista deníku Telegraph. Rothschild a jeho dcera Hannas společně vlastní obchodní podíl ve fondu v hodnotě asi 160m liber.

Rothschildovo varování následovalo po znepokojující zprávě z ekonomického fóra v Davosu, během něhož bylo odhaleno, že bohaté elity kupují tajné úkryty na vzdálených místech, aby unikly před sociálními třesy a případnými nepokoji.

Ekonom Robert Johnson zaplnil titulní stánky novin, když prozradil, že „manažeři pojistných fondů po celém světě kupují přistávací dráhy a farmy v místech, jako je Nový Zéland, jelikož si myslí, že budou muset uprchnout.“

Johnson se odvolával na nerovnost příjmů a potenciál pro občanské nepokoje a nepokoje jako důvod k panice.

„Spousta bohatých a mocných lidí se právě teď velice obávají – oni nás vidí na nestabilní dráze,“ uvedl Johnson. „Vzhledem k tomu, že systém nemá patřičné zdroje, neboť nereprezentuje lid, věci jsou stále více a více nebezpečnější.“

Realitní kanceláře na Novém Zélandu následně potvrdily lety elit do bezpečných zón, s tím, že tento trend pohání „paranoia“, a obavy o vlastní bezpečnost v důsledku globální krize.

 
Infowars/ redakce svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

2 Komentáře “Lord Rothschild varuje investory před „nejnebezpečnější geopolitickou situací od druhé světové války“

  • · Edit

    Oni všichni vrcholní bankéři USA moc dobře vědí,že jejich armády války nevyhrávají a tak mají dobře spočítáno,že v případě rozpoutání většího světového válečného konfliktu by znamenalo naprostou zkázu jejich businesu a potažmo znehodnocení již nahromaděného majetku,na kterém toliko lpí.Ano v duchu by si přáli NWO,ale nepochopili naprosto odlišnou mentalitu slovanských národů a západních pokrokových občanů a vědců a politiků,kteří se vymykají zfašizovaným úplatným a bezcenným strůjcům podpory neokonzervativců z USA , Anglie a Německa.Ti už přestali vnímat realitu dávno a jsou naprostou pohromou pro světový vývoj,lidský řád a mír ve světě.Rotschild je sráč 1 řádu,ale moc dobře ví,jak to dopadne s USA a s nimi potažmo.To nevadí,že mají vzdálené úkryty,protože při geopolitické stabilizaci by byl na ně vyhlášen doslova hon,jako na čarodějnice od církve.I na ně dojde.To mi věřte.Cítím,že to bude již brzy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*