Londýnské billboardy vyzývají bílé Brity, aby se „sterilizovali“

Londýnské billboardy vyzývají bílé Brity, aby se „sterilizovali“

Na sociálních sítích se začaly šířit fotografie londýnských billboardu, které, jak se zdá, vyzývají bílé Brity, aby se nechali sterilizovat.  

Je zajímavé, že billboardu chybí „standard rozmanitosti“, který se běžně používá pro všechny formy marketingu nebo propagandy, které lze vidět ve Velké Británii a zejména v Londýně, kde podle sčítání lidu „bílí Angličané“ tvoří jen 41 procent z celkové populace.Zdá se, že pro kohokoli, kdo stojí za tímto billboardem, tento počet bílých Britů prostě není dost nízký.

Poselství, které bylo spatřeno na Holloway Road v severním Londýně, zní: „Představte si město méně přeplněné… splňte svůj úkol… sterilizujte se! Jupí!“

Okolo textu na billboardu je skupina nadšených dětí, které si libují ve svých ubývajících číslech. Vzhledem k britské reklamní politice, skutečnost, že na billboardu není ani jedna menšinová postava, mnoho lidí naznačuje, že toto sdělení je konkrétně zaměřeno na bílé Brity.

Spojené království má specifickou reklamní politiku, která se snaží odstranit rasové stereotypy a odrážet rozmanitost země. Ve svých pokynech, Advertising Standards Authority (ASA), britský národní reklamní dozorčí orgán jasně uvádí, že „inzerenti by se měli vyhýbat zobrazování rasových stereotypů ve své reklamě a neměli by je zahrnovat“.

Zatím není jasné, kdo přesně za billboardem stojí.

Není to poprvé, co byl takový billboard v západní Evropě vystaven, a to v místech, kde jsou počty narození již tak na rekordních minimech.

Začátkem tohoto roku byly v Portugalsku spatřeny billboardy s nápisem „Oslavujte nízké porodnosti“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*