Londýnská policie ignoruje „extremistické názory“ muslimských policistů ze strachu být označena jako „islamofobní“

Londýnská policie ignoruje „extremistické názory“ muslimských policistů ze strachu být označena jako „islamofobní“

Bývalá muslimská policistka obvinila londýnskou metropolitní policii, že má větší starosti s „politickou korektností“, než s řešením extremistických názorů některých muslimských důstojníků, protože se bojí být označena jako „islamofobní“.

V rozhovoru pro deník Sunday Times, Javaria Saeed, která pracovala pro protiteroristické oddělení metropolitní policie uvedla jako příklad muslimského konstábla, který prohlásil, že mrzačení ženských genitálií je „čistá čestná praktika“, která „by neměly být trestným činem“.

35letá policistka odstoupila v březnu z funkce, poté, co byla znepokojena kvůli „politické korektnosti“, který vyústila v kulturu „my a oni“ a objevila se mezi některými muslimskými důstojníky, kteří věří, že jsou nad zákonem.

„Moje zkušenost byla, že to byli muslimští policisté, kteří byli rasističtí vůči mým jednotlivým názorům. Také v soukromí se drželi rasistických názorů proti bílým důstojníkům a sexistických názorů vůči ženám,“ řekl policistka deníku Sunday Times. „Kdyby byly tyto názory vyjádřeny bílými důstojníky, byli by okamžitě propuštěni.“

Saeed byla strážnicí v divizi SO15 v boji proti terorismu, která byla zřízena ke zlepšení vztahů s muslimskou komunitou. Bývalá policistka také uvedla, že stejný úředník řekl, že muslimové, kteří byli oběťmi domácího násilí, by neměli jít na policii, ale místo toho hledat řešení prostřednictvím soudů šaría.

Proti seržantovi nebyly uskutečněny žádné kroky. Bývalá policistka, která byla součástí metropolitní policie desítky let, byla nazývána „špatnou muslimkou“ jinými důstojníky za nenošení hidžábu a někteří kolegové ji říkali, aby se raději „doma starala o svého manžela“.

„Rasismus v metropolitní policii nepochází od bílých důstojníků, v mém případě, ale od muslimských důstojníků, kteří odmítají případ řádně vyšetřit, protože se bojí, že budou označeni za „islamofoby a rasisty,“ dodala Saeed.

„Jsou podnikány kroky ze strany vedení za méně závažné trestné činy, takže je docela šokující, že vedení nepřijalo proti němu žádná vhodná opatření,“ uvedla Saeed . „Kdyby to byl bílý důstojník, byl by vyhozen.“

 

   

(http://www.thetimes.co.uk/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*