Londýnská Metropolitní policie nebude vyšetřovat méně významnou trestnou činnost, pouze „trestné činy z nenávisti“

Londýnská Metropolitní policie nebude vyšetřovat méně významnou trestnou činnost, pouze „trestné činy z nenávisti“

Londýnská Metropolitní policie se nebude obtěžovat vyšetřováním zločinů, pokud by důstojníci museli sledovat kamerový záznam déle než 20 minut, nebo by k dispozici žádný záznam nebyl.         

Největší britská policejní síla také přestane vyšetřovat trestné činy nižší úrovně a bude ignorovat některé zločiny, jako je vandalismus, zločiny na vozidlech a krádeže pohonných hmot, pokud škody nepřesáhnou 50 liber.

Nová „politika hodnocení kriminality“ byla odhalena na žádost deníku The Times na základě svobody informací a přichází v čase rostoucího tlaku na rozpočet a klesajícího počtů policejních sil.

Nicméně, podle nové politiky, zavedené pro policii od září, další zločiny, včetně takzvaných „zločinů z nenávisti“ a závažných zločinů, jako jsou vraždy a sexuální útoky musí být vždy vyšetřeny.Zločiny jsou automaticky „nehodnoceny“, pokud například nedosáhnou limitu 50 liber, nebo pokud oběť nebude chtít druhou osobu stíhat v případech dopravních nehod, podvodů nižší úrovně a útoků s malým zraněním.

Dále dle této politiky: „Pokud není znám přesný čas přestupku a je prodloužena doba kamerového záznamu, který by vyžadovala prohlížení delší než 20 minut, trestný čin „nebude posuzován“.

Existence této politiky vyvolala obavy, že zločinci budou povzbuzeni k páchání určitých zločinů a že oběti budou ignorovány.

Násilná kriminalita dramaticky stoupá jak v Londýně, tak po celé Británii. Podle poslanců jsou části hlavního města nyní „no-go zóny“ kvůli narůstajícímu počtu útoků kyselinou a od května do července letošního roku bylo v Británii spácháno 3 755 trestných činů souvisejících s nožem a 27% nárůst trestných činů za pomocí střelné zbraně.

Předseda Federace metropolitní policie Ken Marsh uvedl, že počty důstojníků v Londýně se poprvé za více než deset let snížily z 32 000 na 30 000.

Marsh také varoval, že pokud se financování nezlepší, poklesnou počty policejních důstojníků pod 20.000 za dva roky a méně.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Londýnská Metropolitní policie nebude vyšetřovat méně významnou trestnou činnost, pouze „trestné činy z nenávisti“

  • Jak je vidět tak na příkaz britská policie leze migrantům do řitního otvoru a ještě se snad budou omlouvat, že pachatelé trestních činů obtěžují. To mohou přikázat jen choré mozky. Že by se už nějaká chemie poddanosti zkoušela na Evropě.? Všechno je možné. a je jasné , že vedoucí představitelé to mají v mozku více než pomotané. Važme si lidí se zdravým selským rozumem. Proto si vážím našeho prezidenta, který sice špatně chodí, ale v hlavě to má srovnané.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*