„Londýn odmítl sdílet s Moskvou informace o pozicích Islámského státu“- ruský velvyslanec ve Velké Británii

„Londýn odmítl sdílet s Moskvou informace o pozicích Islámského státu“- ruský velvyslanec ve Velké Británii

Spojené království odmítlo pomoct Rusku s údaji o pozicích Islámského státu v Sýrii, uvedl ruský velvyslanec v Sýrii. Londýn následuje Washington ve svém rozhodnutí, že nebude s Ruskem sdílet zpravodajské informace, a to přesto, že s USA podepsaly dohodu o náletech.

Británie odmítla spolupracovat s ruskou vojenskou kampaní proti Islámskému státu v Sýrii a trvá na zachování svých zpravodajských informací v souvislosti s tím, že jsou informace o pozicích teroristů klasifikovány, řekl ruský velvyslanec ve Spojeném království Alexander Yakovenko televiznímu kanálu Rossija 24.

Foto: Russia's Defence Ministry
Foto: Russia’s Defence Ministry

„Snažíme se aktivně spolupracovat s Brity o syrské otázce. Mé kontakty na zahraniční administrativu dokazují, že zatím není tato spolupráce příliš úspěšná,“ uvedl velvyslanec.

„Při našem nedávném setkání, šéf britského ministerstva zahraničí odmítl sdílet s Ruskem britské vojenské informace nebo kontaktní údaje na syrskou svobodnou armádu, a uvedl, že náměstek ministra zahraničí Michail Bogdanov již měl všechny potřebné údaje a byl seznámen s představiteli umírněné opozice,“ uvedl velvyslanec.

Rusko však stále doufá ve spolupráci se Spojeným královstvím v boji proti Islámskému státu, dodal Yakovenko.

„Británie se poněkud politicky omezila tím, že nespolupracuje s Ruskem ve vztahu k této problematice. Mým úkolem, jakožto velvyslance, je prolomit tento trend a najít lepší porozumění mezi členy parlamentu, s nimiž aktivně spolupracujeme,“ dodal Yakovenko.

Rusko a USA podepsaly ve středu 21. října dohodu o spolupráci týkající se vzdušných sil v Sýrii. Dokument stanoví informace o vzájemné pomoci v kritických situacích při leteckých operacích v Sýrii, ale nenavrhuje založení zóny o spolupráci nebo sdílení zpravodajských informací.

Ruská vojenská kampaň v Sýrii cílena proti Islámskému státu začala před třemi týdny na žádost prezidenta Bašára Asada. Ruská válečná letadla zlikvidovala desítky cílů Islámského státu, včetně zbraní, munice a skladů, komunikačních linek, velitelství a velitelských stanovišť.

Amerikou vedené koaliční síly provádí vojenské operace na vlastní pěst, bez povolení ze strany syrské vlády ani Rady bezpečnosti OSN.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Londýn odmítl sdílet s Moskvou informace o pozicích Islámského státu“- ruský velvyslanec ve Velké Británii

  • Ale copak muzeme cekat od ztrouchnivele Velke Britanie? Zrady, podrazy a necestna jednani. Byli vzdycky proti slovanskym zemim uz z principu a hlavne ze zavisti. Svuj dlouholety vysoky zivotni standart, bohatstvi a mezinarodni prestiz ziskali poctivym loupenim Ciny, Indie, Ameriky, Australie, Afriky. Kam cert nemohl, tam nasadil Brita. No, a to Rusko mu porad lezi v hlave, ze ma takove bohatstvi a chce s nim obchodovat za penize! Ta drzost si predstavte, kdyz anglo-americka velmoc je zvykla si vse vzit sama! Proto na Rusko, ktere se jedine ze slovanskych statu postavilo temto gaunerum na odpor, plivou a pomlouvaji kde se da. A svete div se! Vetsina zemi jim ty lzi uz nebasti. A to je moc dobre!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*