Lídři Ruska, Číny, Brazílie, Turecka, Mexika, Slovinska a Estonska odmítají uznat Bidena jako nově zvoleného prezidenta

Lídři Ruska, Číny, Brazílie, Turecka, Mexika, Slovinska a Estonska odmítají uznat Bidena jako nově zvoleného prezidenta

Zatímco levicoví globalističtí vůdci států spěchaly předčasně poblahopřát Joeovi Bidenovi k jeho údajnému vítězství v prezidentských volbách v roce 2020, mnozí lídři po celém světě – od Asie přes Latinskou Ameriku až po Evropu – ho odmítli uznat za nově zvoleného prezidenta Spojených států.

Přestože existuje dostatek důkazů o rozsáhlých volebních podvodech, bylo podáno několik žalob proti sčítání volebních lístků v klíčových státech a výsledek v několika státech stále visí na vlásku, někteří světoví lídři přesto – a možná předčasně – Bidenovi pogratulovali a označili ho za nově zvoleného amerického prezidenta.

Jiní lídři však navzdory pokusům globálního liberálního tisku vykreslit Joea Bidena jako nesporného vítěze voleb buď odmítli blahopřát k jeho údajnému vítězství, odmítli o něm hovořit jako o nově zvoleném americkém prezidentovi, nebo označili volby za podvodné a prohlásili Donalda Trumpa za skutečného vítěze.

Mexický prezident se během tiskové konference zmínil, že by bylo příliš brzy gratulovat některému z amerických prezidentských kandidátů, neboť volby mají řadu nevyřešených právních otázek, a poznamenal, že mexický establishment spěchal, aby mu v roce 2006 ukradl prezidentské volby. Lopez Obrador pak prohlásil, že se zdrží gratulací komukoliv, dokud nebudou vyřešeny právní záležitosti.Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador

„Pokud jde o volby ve Spojených státech, počkáme na vyřešení právních otázek,“ řekl López Obrador. „Nechceme být nerozvážní, nechceme jednat na lehkou váhu a chceme respektovat… cizí právo.“

„Prezident Trump se k nám choval velmi uctivě a dosáhli jsme velmi dobrých dohod,“ dodal. „Děkujeme mu, že se do ničeho nepletl a že si nás vážil… s nikým z nich nemáme žádné spory.“

Ruský prezident Vladimir Putin

Dmitrij Peskov, mluvčí Kremlu, během tiskové konference prohlásil, že prezident Vladimir Putin čeká, až budou oznámeny oficiální výsledky amerických prezidentských voleb, než bude moci někomu blahopřát, přičemž zmínil právní otázky, které řeší stávající prezident Donald Trump, uvedla agentura Associated Press.

„Považujeme za vhodné počkat na oficiální sčítání hlasů,“ řekl Peskov.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro

Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který dříve vyjádřil naději, že prezident Trump bude znovu zvolen, zatím Bidenovo údajné prezidentské vítězství neuznal. Bolsonarův syn, kongresman Eduardo Bolsonaro, je naproti tomu i nadále otevřeným stoupencem amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ve středu 4. listopadu kongresman Eduardo Bolsonaro na sociálních sítích poukázal na zvláštnost volebních výsledků v Michiganu, které ukazovaly, že Biden získal 138 000 hlasů, zatímco Trumpův volební výsledek neukázal vůbec žádnou změnu.

Estonský ministr vnitra Mart Helme

Poté, co Mart Helme, estonský ministr vnitra a spoluzakladatel Estonské konzervativní lidové strany (EKRE), označil výsledky amerických voleb za „zfalšované“ a Joea a Huntera Bidenovy za „zkorumpované postavy“, v pondělí ze své funkce odstoupil, uvedl server Euronews.

Helme naznačil, že Biden je kandidátem amerického „deep state“, což je modus operandi „pasovat šmejdy – zkorumpované šmejdy, které lze vydírat. Joe Biden a Hunter Biden jsou zkorumpované postavy.“

Ministr vnitra také uvedl, že věří, že prezident Trump nakonec vyjde jako vítěz, navzdory výsledkům, které hlásá globální levicový tisk, a nikoli bez velmi reálné šance na občanský konflikt.

„Stane se to v důsledku nesmírného boje, možná i krveprolití, ale nakonec zvítězí spravedlnost,“ předpověděl Helme.

Slovinský premiér Janez Janša

Slovinský premiér Janez Janša, který dříve podpořil kandidaturu Donalda Trumpa na znovuzvolení prezidentem, je další významnou evropskou hlavou státu, která se zdržela uznání Joea Bidena jako nově zvoleného amerického prezidenta.

Minulý měsíc po závěrečné prezidentské debatě v USA prohlásil Janša, vůdce národně konzervativní Slovinské demokratické strany, že Joe Biden, pokud bude zvolen, bude „jedním z nejslabších prezidentů v historii“.

Ve středu 4. listopadu Janša dokonce prezidentu Trumpovi pogratuloval k volebnímu vítězství a v příspěvku na sociálních sítích prohlásil: „Je celkem jasné, že americký lid zvolil Donalda Trumpa a Mika Penceho na další 4 roky. Další zdržování a popírání faktů ze strany mainstreamových médií… Gratuluji GOP k výrazným výsledkům po celých USA.“

V sobotu Janša odsoudil globální levicový tisk za předčasné tvrzení, že Biden ve skutečnosti volby vyhrál. V příspěvku na sociální síti Janša napsal: „Zajímavé. Stížnosti byly podány ve všech státech USA s těsnými výsledky. Soudy ještě ani nezačaly rozhodovat. Nicméně mainstreamová média (a ne nějaký oficiální orgán) vyhlásila vítěze… To dělá právní systém.“

Rovněž turecký Recep Tayyip Erdogan a čínský Si Ťin-pching se zdrželi uznání údajného Bidenova vítězství.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*