Libyjská pobřežní stráž: „Viděl jsem mnoho kontaktů mezi nevládními organizacemi a pašeráky“

Libyjská pobřežní stráž: „Viděl jsem mnoho kontaktů mezi nevládními organizacemi a pašeráky“

Velitel libyjské pobřežní stráže znovu potvrdil, co mnohé konzervativní hlasy říkají už léta – jmenovitě to, že nevládní organizace pracují s pašeráky lidí na přepravě migrantů do Evropy.

Podle zprávy italského deníku Il Giornaleho, námořník, který je velícím důstojníkem jedné ze tří hlídkových lodí a byl poskytnut Libyi italskou vládou, tvrdí, že byl osobně svědkem přímého důkazu, že obchodníci s lidmi kontaktují nevládní organizace pomocí platforem sociálních sítí.Během rozhovoru s deníkem Il Giornale velitel jménem Mustafa řekl: „Osobně jsem viděl mnoho kontaktů na Facebooku nebo Twitteru mezi nevládními organizacemi a pašeráky a vidím mezi nimi mnoho spojení“.

Když velitel vysvětlil své interakce s nevládními organizacemi na záchranu migrantů, Mustafa pokračoval slovy: „Mluvím s nevládními organizacemi, žádám je, aby k tomu nepřistoupili, aby se vyhnuli ohrožení života migrantů. Ale někdy neposlouchají. “

„Oni neposlouchají, chtějí jen vzít migranty. A to vytváří nebezpečnou situaci, “dodal velitel.

Italští státní zástupci již léta tvrdili, že tyto nevládní organizace zabývající se přepravou migrantů spolupracují s obchodníky s lidmi s cílem zajistit, aby se migranti dostali na palubu jejich námořních plavidel a nakonec do Itálie, dokud Salvini neuzavřel přístavy.

V roce 2017 italský prokurátor Carmelo Zuccaro tvrdil, že z Libye se uskutečňují telefonní hovory na lodě nevládních organizací ve vyhledávací a záchranné zóně (SAR), aby se koordinoval pohyb migrantů.

V roce 2017 také orgány v Itálii zveřejnily fotografie, které dokládaly, že německá nezisková organizace Jugend Rettet spolupracuje s obchodníky s lidmi ve Středomoří.

Fotografie zveřejněné německým deníkem Welt ukázaly, že lidé považováni za pašeráky lidí, doprovázejí skupinu migrantů, kteří byli shromažďováni lodí nevládní organizace Iuventa.

Minulý rok hovořil také bývalý pracovník nevládní organizace z jedné z lodí o vazbách mezi aktivisty transportních plavidel nevládních organizací a převaděči lidí.

Pietro Gallo, informátor, který pracoval na palubě Vos Hestia – lodi provozované nevládní organizací Save the Children – obdržel od aktivistů a obhájců otevřených hranic výhrůžky smrti poté, co řekl italským orgánům o souvislostech mezi pašeráky lidí a loďmi nevládních organizací.

 

(Ilustrační obrázek Foto: DPA/Polizia di Stato)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Libyjská pobřežní stráž: „Viděl jsem mnoho kontaktů mezi nevládními organizacemi a pašeráky“

  • Lodě, které se podílí na přepravě invazních armád do Evropy, by se měly zabavovat. Ti migranti se podíleli na zničení zemí, ze kterých pochází. Buď aktivně nebo pasivně tím, že dezertovali a nesnažili se o udržení pořádku.
    Nyní se chtějí nastěhovat do Evropy a ať za ně někdo jiný řeší problémy v zemích, ze kterých utíkají.
    Tomu rozhodně neříkám obohacení, to je invaze. Zničí Evropu stejně, jako zničili země, ze kterých přichází.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*