Libye vyhrožuje, že pošle další stovky tisíc nelegálních přistěhovalců do Evropy

Libye vyhrožuje, že pošle další stovky tisíc nelegálních přistěhovalců do Evropy

Mluvčí libyjského Národního kongresu pohrozil, že zaplaví Evropu stovkami tisíc dalších nelegálních migrantů v případě, že je Evropská unie neuzná jako oficiální vládu severoafrické země.

„Abych byl upřímný, radil jsem své vládě již mnohokrát, že bychom měli najmout lodě a vyslat je do Evropy,“ prohlásil Jamal Zubia, mluvčí kongresu pro zahraniční média. „My chráníme brány do Evropy, přesto Evropa nás neuznává a uznat nás ani nechce. Tak proč bychom tady měli zastavovat migranty?“

Odhaduje se, že 170.000 migrantů z Eritreie, Etiopie, Gambie, Senegalu, Súdánu, Somálska a dalších afrických zemí překročilo v loňském roce z Libye do Itálie.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

V letošním roce údajně přišlo na moři o život 1.800 migrantů. V roce 2014 to mělo být téměř 5.000 migrantů, kteří zahynuli na moři, v odlehlých pouštích a na horách.

Libye byla dlouhou dobu používaná jako tranzitní země pro sub-saharskou Afriku. Počet migrantů, kteří chtějí přes Středozemní moře do Evropy výrazně stoupl poté, co USA a islamisté podporovaní NATO zabili libyjského vůdce Kaddáfího.

Libye je nyní považována za zkrachovalý stát. Mezinárodně uznávána vláda země bojovala s Islámským státem, Majlis al-Shura, Ansar al-šaría a jinými skupinami od pádu režimu Kaddáfího. Začátkem tohoto roku se islámský stát zmocnil města Sirte, které bylo rodným městem plukovníka Kaddáfího.

Islámský stát vyhrožuje, že zaplaví Evropu s 500.00 africkými muslimy.

Počátkem tohoto roku, londýnská nadace Quilliam Foundation uvedla, že objevila dokumenty napsané propagandistou islámského státu Abu Arhim al-Libim.

Dokument s názvem „Libye: Strategická brána pro islámský stát,“ vysvětluje, jak se mohou džihádisté lehce dostat do „jižních křižáckých států dokonce za pomocí primitivních lodí.“

 

 

Infowars/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Libye vyhrožuje, že pošle další stovky tisíc nelegálních přistěhovalců do Evropy

  • Libye prohlásila v minulosti, že potopí každou loď z letadel, která se přiblíží k jejím břehům. Měli bychom reagovat stejně, aby to bylo vyvážené. Oni by pak přestali posílat lodě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*