Libye: USA v záchvatu paniky, jejich extremistické loutky ztratily kontrolu nad ropnými vrty

Libye: USA v záchvatu paniky, jejich extremistické loutky ztratily kontrolu nad ropnými vrty

Bez znepokojení nad vybombardováním Libye zpět do doby kamenné a krádežemi ropy, USA a jejich klíčoví evropští spojenci jsou nyní v záchvatu paniky poté, co jejich libyjské extremistické loutky ztratily kontrolu nad národními ropnými přístavy.

Libye byla nejbohatší, nejrozvinutější, nejvzdělanější zemí v severní Africe. Byl to model tolik potřebné stability v regionu, s vládou, která byla považována za výrazně lepší, než je dnes řada středověkých diktátorských spojenců NATO.

Deník Off-guardian informoval: Před „revolucí“, libyjská vláda používala příjmy z ropy k dotování řady sociálních dávek pro své občany.

A teď, když se z Libye stal měsíční kráter, USA a jejich evropští pudlíci kňučí o „návratu ropných portů pro libyjský lid“.

Jedná se o novou rutinu, kterou Washington nacvičuje?

„Státy EU a USA tlačí na Ruskem podporované vojevůdce, aby vrátili zpět ropné přístavy, uprostřed varování, že se Rusko snaží udělat v Libyi to samé, co udělalo v Sýrii.“

„Britové, Francouzi, italští a američtí velvyslanci v Libyi uvedli, že ropná zařízení „patří libyjskému lidu a musí zůstat pod výlučnou kontrolou „ústředních orgánů“.

Toto prohlášení se samozřejmě odkazuje na Khalifa Haftara a jeho úspěšný útok proti „islámským milicím“ (fanatici napojení na Al-Kájdu), který se na začátku tohoto měsíce zmocnil měst Sidra a Ras Lanuf.

Jinými slovy: USA a Evropa jsou nyní v záchvatu paniky, protože islámští extremisté již nemají pod kontrolou klíčové ropné přístavy v Libyi.

A představa, že se Washington vůbec stará o to, co „patří“ libyjskému lidu, je směšná. Pokud se podíváte na rozsah destrukce, kde byla Libye před „humanitární intervencí“ NATO, a kde je teď, je to prostě trestné. Předtím, než Obama začal shazovat na Libyi bomby, to je to, co o zemi řekla OSN:

„V roce 2010, Libye se řadila na 53. místo v indexu lidského rozvoje OSN mezi 163 zeměmi. S průměrnou délkou života 74,5 let, s mírou gramotnosti u dospělých 88,4%, Libye byla klasifikována jako země s vysokým lidským rozvojem mezi oblastmi Blízkého východu a severní Afriky.“

Libyjci si užívali vyšší životní úroveň, než 2/3 naší planety. NATO tento malý problém napravilo – a teď Washingtonu tečou krokodýlí slzy nad ropnými zařízeními, která „patří“ libyjskému lidu. Celá země patří libyjskému lidu! Washington tuto zemi zničil, ale teď z nějakého důvodu má obavy jen o ropné přístavy. Jak zvláštní.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Libye: USA v záchvatu paniky, jejich extremistické loutky ztratily kontrolu nad ropnými vrty

  • Libye byla za Gaddafiho nejvice prosperujici a nejbohatsi zemi Afriky. Obcane meli spoustu veci zadarmo, nebo skoro zadarmo. O jejich vyhodach mohli vsude jenom snit. USA a NATO tuto zemi znicily, obratlily ji v chaos. Potrebovaly se zmocnit ropy, nechtely, aby Gaddafi prestal pouzivat dolar a zavedl s jinymi staty Afriky novou menu, podlozenou zlatem. A jeho nejvetsi chyba byla, ze chtel suroviny zachovat pro obcany sve zeme. Nechtel si je nechat ukrast za babku. A tak ho museli znicit, jako znicily Saddama a chtely znicit Assada. Zcela utajovan je stale jeho projekt Great Man-Made river, ktery mel z Lybie udelat zelenou zemi. Projekt byl velice pokrocily. Stavela se ohromna zavlazovaci potrubi. Dale napsal Zelenou knihu, ktera obsahuje jeho politicke nazory. Cetl jsem ji, velice zajimave!!! Tohle vse media zamlcela a delala z neho zlosyna. Ta sama media nam lzou ve vsem a stale. Jsou rizeny americkym prolhanym mainstreamem, usilujici a naproste ovladani politiku, medii a ekonomiky vsude ve svete.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*