Libí se vám internetová TV Stream.cz – „Česko 51. státem USA“?

Libí se vám internetová TV Stream.cz – „Česko 51. státem USA“?

Žijeme v době, kdy naše myšlení hodně ovlivňují média a kdy v médiích hodně často exhibují nejrůznější „umělci, performeři, filmaři, zpěváci, komedianti“ a další podobní „masově lidoví baviči“.

Někdy je to opravdu k smíchu, jindy více k pláči a někdy k pozvracení odporem.

Každému dle jeho gusta.

Společným znakem je vždy masovost a hromadná sledovanost takových produkcí mnohdy až desítkami či stovkami tisíců lidí. To nám dnes umožňuje zejména internet a televize. Často tyto pořady a „díla“ zde sledují i děti. Ty pak samy často nemohou dost dobře rozlišit, co je míněno vážně, co je jen uměleckou nadsázkou či sžíravou ironií a co je vyloženě sprostou a podlou lží a demagogickým svinstvem a škvárem. O to je to pak ještě horší, pokud neexistuje prakticky žádná autocenzura takových autorů.

Posledním takovým příkladem je Internetová TV Stream.cz a její videoklip „Česko 51. Státem USA“ (zdroj – zde).

Spoluautor tohoto videa pan Janek Rubeš je podle jeho vystoupení zjevně s tímto dílem (i sám se sebou) velmi spokojený, ba přímo nadšený. A zajisté se mu dostane obrovského potlesku i od mnoha dalších neméně spokojených diváků.

Po zhlédnutí tohoto „díla“ bohužel však musím říct, že takové nadšení nejenže nesdílím, ale absolutně nechápu. Zřejmě mám poněkud jiný smysl pro humor než autoři a jejich případní obdivovatelé. Můj pocit se totiž více blíží naprostému zhnusení nad tím, že něco takového vůbec může mít takovou podporu i publicitu.

A k čemu mám tady konkrétně výhrady a co se mně nelíbí?

Nelíbí se mně zejména tyto v daném videoklipu obsažené zjevné manipulativní lži a polopravdy a sprostota a vulgárnost vydávaná za „humor“, ke kterým mám tyto výhrady:

  1. Nikdy jsme nebyli „Západní Rusko“, jak je lživě podsouváno v klipu hned na jeho začátku, naopak jsme se jakémukoli vlivu Sovětského svazu vždy většinově bránili s tím, že v duchu našich demokratických tradic patříme do Západní Evropy.
  2. Přirovnání Husáka s Brežněvem k dnešnímu Zemanovi s Trumpem s tím, že jde o „politické porno“ považuji za nechutné až odporné.
  3. Sekvence „Mrtvej Havel – naprostej chudák“ je (pozdě a vyloženě pozérsky) údajně „nepříjemná“ i samotnému spoluautorovi klipu a mně se rozhodně hnusí též.
  4. V roce 1968 k nám nepřijeli v tancích jen Rusové, jak lživě podsouvá klip, ale i vojska dalších zemí Varšavské smlouvy (vyjma Rumunska). Ovšem opakovaná lež je zřejmě pro autory „povinným šířením Rusko špinící jednostranné pomluvy“ v duchu známého Goebbelsova hesla „opakovaná lež se stává pravdou“.
  5. Vojska Varšavské smlouvy v roce 1968 u nás „zatrhly tipec prolhaným médiím“ – to je naprosto nechutná a prolhaná narážka zřejmě na dnešní důvodné stížnosti na prolhanost současných médií s tím, že Trumpovi (který proti nim vystupoval) by se líbilo tomu učinit přítrž – zde tedy v jakési rádoby „ironické“ paralele na násilné umlčení svobodného vysílání Československého rozhlasu při invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968!
  6. Na závěr pak je v klipu naprosto odporná vyložená sprostota ve zjevné narážce na údajně „malinký pohlavní úd prezidenta Trumpa“ v podobě „Být malinký není sranda – Sorry jako, tvoje ex manželka (Ivana Trumpová) nám to řekla!“

Tyto věci jsou konkrétním důvodem mého zhnusení nad tímto „dílem“.

Abyste mě však správně pochopili – Tím nikomu neberu právo, aby se něčemu takovému obdivoval či případně smál, až se bude za břicho popadat. Ale stejně tak požaduji, aby bylo respektováno zase moje právo být nad něčím takovým fakticky zhnusen.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Libí se vám internetová TV Stream.cz – „Česko 51. státem USA“?

  • Poslední dobou z oficiálních zdrojů sleduji jen RT, ti tu manipulaci dělají aspoň trochu decentně a s rozumem, ne jak jejich západní kolegové, že se na to ani nedá dívat.

  • Je to nestoudna a sprosta americka propaganda Neokonu, kteri stale urcuji propagandu USA v CIA. Nema cenu se rozcilovat. Nastartovali zase hon na Assada lzivymi pomluvami o popravach. Jako drive na Saddama, Gaddaifiho, Milosevice a ted Putina. Vsechny znicili pak az na Assada a Putina. Ten jim s Cinani doufam brzy zakrouti krkem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*