Liberálové navrhují, že by „Putinovi zahraniční komplici“ měli být sankciováni  – včetně Olivera Stona

Liberálové navrhují, že by „Putinovi zahraniční komplici“ měli být sankciováni – včetně Olivera Stona

Liberálové, kteří se shromáždili ve Vilniusu na „Fóru svobodného Ruska“, se obávají, že nové protiruské sankce, které USA zavedou v únoru roku 2018, se nebudou vztahovat na všechny údajné „zločince Putinovského režimu“.          

„S největší pravděpodobností to prostě bude seznam těch, kteří mají blízko režimu a jsou nebezpeční pro Spojené státy. Zahrnutí na takový seznam vylučuje lidi z mezinárodního obchodu, kteří nesou náklady na reputaci,“ řekl spojenec Alexeje Navalného, Nikita Kulačenkov.

Aby Američané na někoho nezapomněli, fórum sestavilo „Putinův seznam“, který zahrnuje 88 jmen. Dokument, jak uvádí jeho autoři, bude převeden západním speciálním službám. Liberálové doufají, že pak parlamenty Spojených států a Evropy budou ukládat osobní sankce proti osobám, které jsou na seznamu.

Seznam zahrnuje samotného prezidenta, následuje premiér Dmitrij Medveděv, klíčoví ministři, členové prezidentské administrativy, poradci a Putinův osobní tiskový tajemník. Odděleně je zde také uveden liberální ekonom Alexei Kudrin.„Domníváme se, že Kurdin je zapojen do proruské politiky a je Putinovým partnerem v obchodních záležitostech,“ řekl přední básník Konstantin Rubakhin.

Seznam obsahuje jen několik příjmení poslanců Státní dumy, ačkoli je zvlášť stanoveno, že všichni, kdo hlasovali „pro anexi území“, by měli být sankciováni.

Je pozoruhodné, že na seznamu spolupachatelů „Putinova režimu“ jsou také Ukrajinci. V sekci „oligarchové“ je zmiňován Dmitrij Firtaš a blogger Anatoly Shariy, populární blogger na Youtubu z Kyjeva, který má být také „Kremlinským propagandistou“.

Seznam také zahrnuje patriarchu Kirilla a Archimandrita Tikhona Ševkunova. Sportovkyně Alina Kabaev je uvedena v sekci o rodinných příslušnících.

Seznam také zahrnuje působivý počet zahraničních kompliců Putina: Gerhard Schroeder, Silvio Berlusconi, Nino Burjanadze, Pedro Agramunt, Victor Medvedchuk. Centrální postavou se ovšem stal analytik blízký současnému americkému prezidentovi Henry Kissinger. Dalším americkým komplicem má být slavný režisér Oliver Stone.

 

 (Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:.fort-russ.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Liberálové navrhují, že by „Putinovi zahraniční komplici“ měli být sankciováni – včetně Olivera Stona

  • V USA byli kdysi posedlí hrozbu komunismu. Ta posedlost se přenesla do současné doby formou rusofobie. V USA stačí vytvořit „strašáka“ a tím strašit lidi, jako se straší děti třeba čerty. Lidská omezenost je neomezená a ti nejmocnější ví, jak z ní těžit.

  • Ksindl stejny jako Rodcenkov, kali si do vlastniho hnizda. Tieterna mensina nepratel Ruska chce neco vyzadovat!! Tihle idioti jsou koupeni a na vyplatni listine CIA. Davaji USA seznamy, koho maji jeste bojkotovat. Neskutecny povl!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*