Lesbos v Řecku praská ve švech – téměř 15% jeho populace jsou migranti

Lesbos v Řecku praská ve švech – téměř 15% jeho populace jsou migranti

Během pouhých tří dnů v minulém týdnu ostrov Lesbos v severním Egejském moři obdržel více než 600 migrantů různých národností. To zvýšilo celkový počet nelegálních přistěhovalců nebo „žadatelů o azyl“ na ostrově na více než 12 000 – asi 14% populace ostrova s 86 000 obyvateli.             Úřady uvedly, že v pátek 14. září na ostrov dorazilo 98 lidí, dalších 193 v sobotu a v neděli jich na ostrově přistálo 324.

V současné době je v centru Kara Tepe okolo 3 100 lidí, zatímco většina migrantů (8 912) zůstává v táboře Moria. Zbytek migrantů zůstává v menších uprchlických táborech umístěných kolem ostrova.

Mezitím organizace Médecins Sans Frontières (MSF) uvedla, že Řecko by mělo naléhavě přesunout děti a slabší přistěhovalce z nejvíce přeplněného ostrovního tábora na pevninu, nebo do jiných zemí EU kvůli, jejich zdraví.

Jedná se o stejnou organizaci MSF, která je financována miliardářem prosazujícím otevřené hranice Georgem Sorosem a jejíž reputace byla poskvrněna obviněním jejích pracovníků, kteří poslytovali léky za sex.

To musí být naprosto sžíravé pro Řeky, jejichž příspěvky EU byly v roce 2014 vážně osekané Angelou Merkelovou, aby jim bylo nyní nařizováno zkorumpovanou agenturou otevřených hranic, že musí vyčistit katastrofu vytvořenou stejnou Angelou Merkelovou o rok později.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*