Lékařka nevládní organizace: Záchrana migrantů je důležitější než starosti s koronavirem

Lékařka nevládní organizace: Záchrana migrantů je důležitější než starosti s koronavirem

Doktorka pracující na palubě nevládní organizace pro přepravu migrantů prohlašuje, že vyzvedávání migrantů ve Středomoří je důležitější, než starosti s koronavirem.

Italská lékařka Caterina Ciufegniová, která pracuje pro německou neziskovou organizaci pro přepravu migrantů Sea-Eye, odmítla obavy z infekce koronavirem. Řekla: „Tváří v tvář lidem, kteří utíkají před mučením, zaujímá koronavirus až druhé místo. Myslím, že jsme všichni přijali toto riziko.“35letá lékařka hovořila s italským deníkem La Repubblica a připustila, že posádka plavidla Alan Kurdi vůbec mezi sebou nenosila ochranné masky  s tím, že to bylo nemožné.

„Alan Kurdi je malá; mnozí z nás sdílejí stejnou kabinu. Když jsme však s migranty, nosíme masky a rukavice. Včera v noci nám italská pobřežní hlídka dodala osobní ochranné pomůcky, léky a jídlo, “ řekla.

Podle Ciufegniové žádný ze 149 migrantů na palubě plavidla, kteří byli vyzvednuto na severoafrickém pobřeží, nevykazoval známky nebo příznaky nakažení koronavirem. Doktorka potvrdila, že více než polovina pochází z Bangladéše a zbytek pochází z Maroka, Alžírska, Čadu, Súdánu, Ghany a Sýrie.

„Kromě potíží, jako jsou bolesti hlavy, mořská nemoc, bolest v zádech – velmi časté u těch, kteří zažívají tuto cestu, nemají příznaky na COVID-19: nikdo nemá horečku, kašel nebo dýchací potíže, přestože jsou vystaveni větru na zadní palubě, “řekla.

Italská vláda však odmítla povolit lodi zakotvit a zůstává u pobřeží Sicílie. Posádka a migranti mají být převezeni na jiné plavidlo za účelem karantény.

Doktorka Ciufegniová také poznamenala, že migranti dobře věděli o propuknutí koronaviru v Itálii a řekla: „Když jsme je naložili, okamžitě se nás zeptali na COVID-19. Jsou to lidé, kteří utekli z vězení; virus je určitě nezastaví. “

Itálie minulý týden oznámila, že kvůli koronaviru uzavře všechny přístavy nevládním organizacím zabývajícím se migrací. Většina nevládních organizací ponechala po propuknutí pandemie svá plavidla v přístavu, přičemž Sea-Eye je jednou z mála lodí, které stále během pandemie operují.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Lékařka nevládní organizace: Záchrana migrantů je důležitější než starosti s koronavirem

  • Od takovy „lekarky“ buch si nenechal lecit ani svyho psa. Cubka je to. Potopit i s krimigrantama!

  • Pašování lidí do Evropy by mělo být trestné. Lodě, které se na něm podílí by měly být zabaveny. Jinak ten kšeft s pašováním nešťastníků, kteří zaplatí veškerým svým majetkem za dopravu do „Ráje“ ,prostě nezastaví. Buď Evropu ubráníme nebo jí odevzdáme Muslimům, kteří nás brzy začnou vyhlazovat a zotročovat. Muslim nikdy nepřijme pravidla civilizované Evropy. Pro ně jsme bezvěrci, které může i zabít, aby se dostal do Ráje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*