Lékaři v Británii dostávají finanční bonus za to, že umístí pacienta na seznam smrti

Lékaři v Británii dostávají finanční bonus za to, že umístí pacienta na seznam smrti

duchodci

Praktičtí lékaři v Anglii dostávají za každého pacienta, kterého umístí na kontroverzní „seznam smrti“ 50 liber, aby tím zredukovali velký počet obsazených nemocničních lůžek. Jde o jeden z kroků zdravotnických úspor v zemi. Každé úmrtí, které se neodehraje ve státních nemocnicích ušetří zdravotnímu systému v Anglii dle odhadu 1000 liber. Pokud pacient zemře v nemocnici, tak dle jejich odhadu stát přijde o 3000 liber.

Lékaři dostávají bonusy za tzv. „nadstandardní plán starostlivosti na sklonku života“ pro pacienty u kterých se předpokládá smrt nanejvýš do jednoho roku.

Jelikož jde o sumu podstatně nižší, než by stát stálo úmrtí pacienta v nemocnici, tak se logicky jedná o snahu na těchto pacientech ušetřit co nejvíce. Dle britského deníku Daily Mail je klíčovým záměrem projektu, aby pacienti umírali mimo nemocnice a tím zredukovaly náklady na ně. Na východě Anglie se již tento projekt zkouší.

Tento projekt byl již testován ve více než 41 zdravotnických zařízeních a probíhal od června 2011 až do minulého měsíce. Lékaři dostávali bonus za každého pacienta, kterého do tohoto plánu úspěšně zapsali. Pacienti zapsaní do programu museli uvést jejich preferované místo úmrtí, preferované léky v posledních hodinách života a také uvést, zda chtějí být resuscitováni.

zdroj a celý článek : http://rt.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*