Lékaři prohlašují, že neošetřili nikoho z Dúmy s chemickou otravou

Lékaři prohlašují, že neošetřili nikoho z Dúmy s chemickou otravou

Ruské centrum pro smíření konfliktních stran uvedlo, že syrští lékaři prohlásili, že neřešili žádné případy u pacientů s příznaky spojenými s chemickou otravou.         

„Syrští lékaři v Dúmě odmítli zvěsti, že by léčili pacienty, kteří byli zasaženi chemickou otravou,“ uvedlo středisko.

„V rozhovoru s médii, doktor Yaser Abdel Majid z městské nemocnice řekl, že nikdy nepřijali žádné pacienty s chemickou otravou ani tento víkend, ani od začátku konfliktu v Sýrii,“ pokračovalo centrum.

Lékaři uvedli, že „všichni, kteří obdrželi lékařskou pomoc, měli obyčejná zranění, zlomeniny a střelná zranění.“Mezitím, řidič záchranné služby se také vyjádřil ke zprávě.

„Ve dnech od 6. do 8. dubna jsme neměli žádného pacienta trpícího chemickou otravou. Jen běžná válečná zranění,“ uvedl.

Mezitím Spojené státy uvažují o mezinárodní vojenské reakci na údajný chemický útok v Sýrii. Agentuře Reuters to sdělili nejmenovaní američtí činitelé. Prezident Donald Trump slíbil, že jeho reakce bude rychlá a energická a rozhodne o ní do dvou dnů. K Sýrii už míří americké raketové torpédoborce vybavené raketami s plochou dráhou letu Tomahawk. Vyplul i svaz s letadlovou lodí USS Harry S. Truman.

„Máme řadu vojenských možností – každý za své činy zaplatí,“ uvedl Trump. Americký prezident dodal, že USA si už udělaly „celkem jasno”, kdo byl zodpovědný za sobotní chemický útok v Dúmě: „Zjistíme, jestli to bylo Rusko, jestli to byla Sýrie, jestli to byl Írán, nebo jestli to byli všichni dohromady.”

„Byl to hrozný útok, bylo to strašné. Studujeme situaci velmi podrobně. Uděláme nějaká zásadní rozhodnutí během příštích 24 až 48 hodin,” řekl Trump podle stanice NBC. „Je to o lidskosti, mluvíme o humanitě, nesmíme dopustit, aby se tohle dělo.”

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: Fort-russ.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Lékaři prohlašují, že neošetřili nikoho z Dúmy s chemickou otravou

 • Náš generál Pavel tam taky může poslat naše chlapi,aby tím dokázal svou loajalitu ke spojencům,co na tom když se vrátí v igelitových pytlích,rodiny to musí pochopit,hájili naší demokracii daleko od domova.
  Ti váleční štváči musí být přinejmenším po lobotomii,jak jinak si to jejich běsnění vysvětlit,když logika už bere za své.

 • A vsude v mediich a ve vyjadrenich politiku je chemicky utok prezentovan jako skutecnost, ktera se udala a ze Assad je zodpovedny za utok!! Vse bez dukazu, naopak tento clanek i hlaseni z mista popiraji chemicky utok, OSN take. Presto se mava klackem, protoze pes se musi bit za kazdou cenu!
  Duvodem teto lzi je vyvolat nenavist na Assada a Rusko a umoznit uder US Army na tuto ubohou zemi, kterou ponicila valka se spojenci USA – teroristy ISILU a jinych uskupeni, ktere USA financuji a ridi jejich operace ve spolupraci se zpravodajci z NATO zemi, Izraele, Saudske Arabie.
  Svet je neustale klaman skupinou zlocincu a rvacu, kteri se nestiti lhat a svetovou verejnost podvadet.
  Rusofobni hysterie a lziva obvineni Ruska na zaklade inscenovanych operaci pod false flag dosahuje vrcholu. Nuti Rusko, aby prijala opatreni k ochrane svych vojaku v Syrii, protoze zapad jednani odmita a neustale se snazi zmenit situaci v Syrii ve prospech Izraele. Izrael ridi USA, ne jak my si myslime! Zidovsky Deep State saha na nase zivoty, protoze se nechce vzdat parazitovani na svete, ktery podleha NWO der USA. Chce za kazdou cenu valku, aby obhajil Pax Americana, jednopolarni svet. Proti nema jenom Rusko, ale i Cinu a Iran. Doufejme jenom, ze se vojensky uder USA a jejich zlocinnych komplicu z NATO odehraje jen v Syrii…
  Nase vlada prave pdsouhlasila rozsireni misi armady v zahranici. Budeme tedy jeste silneji bojovat za cizi zajmy a nase penize!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*