Legenda Pink Floyd Roger Waters označil případ Skripalů na „nesmysl“

Legenda Pink Floyd Roger Waters označil případ Skripalů na „nesmysl“

Bývalý lídr skupiny Pink Floyd odsoudil Bílé přilby, což je pochybná syrská dobrovolnická organizace, která byla v rámci „propagandistické války“ obviněna z inscenace videozáznamů chemických útoků.

V rozhovoru s ruským deníkem Izvestiya, bývalý člen kapely Pink Floyd Roger Waters označil nedávný případ otravy Skripalů za „nesmysl“. To, že byl útok na Skripaly nesmysl, je jasné každému člověku s polovičním mozkem. Ale někteří ho nemají ani polovinu, proto věří této absurditě,“ uvedl.K případu se Skripaly došlo v Salisbury v Anglii počátkem března, kdy bývalý ruský zpravodajský důstojník Sergej Skripal a jeho dcera byli vystaveni nervovému plynu známému pod názvem „Novičok“. Spojené království ihned z útoku obvinilo Rusko, což Kreml opakovaně odmítl. Ačkoli nebyly předloženy žádné důkazy, Británie vyhostila 23 diplomatů, což podnítilo Rusko, aby podniklo podobná odvetná opatření tím, že uzavřelo Britskou radu a britský konzulát v Petrohradě.

Waters také obvinil úředníky Bílého domu, že stojí za ukrajinskou krizí. Uvedl, že Viktoria Nulandová, mluvčí amerického ministerstva zahraničí krizi zorganizovala v letech 2011-2013. „Nevím, jak si Ukrajina najde cestu ven z této situace, ale obviňovat z ní Rusko je směšné.“

Na otázku, co si myslí o kontroverzní nevládní organizaci Bílé přilby, která v dubnu ohlásila údajný chemický útok v Dúmě, Waters označil jejich akci za „pouhou epizodu propagandistické války, která se snaží démonizovat (ruského prezidenta Vladimíra) Putina, (syrského prezidenta Bašára) Asada, Írán a tak dále.“ Waters pokračoval slovy, že zprávy od extremisty okupovaného Aleppa naznačují, že Bílé přilby jsou militanti.

Waters, který je známý tím, že vystupuje v politických otázkách z pódia, označil na koncertě v Barceloně dne 13. dubna Bílé přilby za „falešnou organizaci, která existuje jen proto, aby vytvářela propagandu pro džihádisty a teroristy“.

Jeho připomínky přišly krátce poté, co nevládní organizace zveřejnila záběry údajného chemického útoku na rebely kontrolované město Dúmá a obvinila z něho syrskou vládu. Podle ruského ministerstva obrany bylo video zinscenováno Bílými přilbami a Velkou Británií.

Nicméně, dne 15. dubna, USA, Spojené království a Francie zahájily útok na tři syrské lokality a to navzdory tomu, že syrská vláda odmítla, že by někdy použila chemické zbraně.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*