Legální migranti v Itálii podporují uzavření hranic pro ilegály

Legální migranti v Itálii podporují uzavření hranic pro ilegály

Nově zveřejněný průzkum u těch, kteří se přesunuli do Itálie prostřednictvím legálních kanálů, ukázal, že i přistěhovalci jsou proti masové nelegální migraci, přičemž někteří je dokonce chtějí vrátit zpět.Studie, kterou provedla Regionální observatoř pro integraci a multietnický původ (ORIM), ukazuje, že 55,3 procent přistěhovalců by přivítalo pouze schválené uprchlíky, zatímco 12,2 procenta by odmítlo dokonce i schválené uprchlíky a pouze 32,5 procent obhajuje politiku otevřených hranic, informoval deník Il Giornale.   

Když se studie zaměřila na statistické údaje původu, čísla ukazují, že legální čínští migranti jsou nejkritičtější vůči masové migraci, přičemž 27,4 procenta tvrdí, že už nechtějí žádné nelegální migranty ani uprchlíky, následované legálními Albánci – 16,7 procent. Čísla u afrických migrantů byla opačná a měly nejvyšší podíl na podpoře otevřených hranic.

Otázky bezpečnosti byly hlavním faktorem po vyvrcholení migrační krize v roce 2015, kdy se v italském think tanku Heritage Foundation zjistilo, že v Německu, zemi, která v roce 2015 přijala většinu žadatelů o azyl, byla více než polovina podezřelých z terorismu zatčených od roku 2014 žadatelé o azyl.

Na otázku ohledně bezpečnostní situace týkající se masové migrace, 86,8 procent legálních přistěhovalců v Itálii uvedlo, že se nebezpečné osoby mohou schovávat mezi žadateli o azyl a nelegálními přistěhovalci.

Regionální radní Bratrů Itálie Riccardo De Corato tyto údaje komentoval slovy: „Pokud vyloučíme lidi ze Senegalu, většina národů je proti této invazi, protože přistěhovalci často žijí v podmínkách nejistoty a neklidu, stejně jako Italové na předměstí.“

Tyto postoje legálních přistěhovalců proti masové migraci se shodují s populistickým senátorem Ligy Tonmym Chikme Iwobim původem z Nigérie, který je známý jako jeden z nejtvrdších kritiků masové migrace a stal se počátkem tohoto roku prvním černošským senátorem Itálie.

V jiných zemích legální migranti vyjádřili podobné názory, zejména proti kriminálním migrantům, jako například ve švédském předměstí Rinkeby, kde migranti obhajovali deportace celých rodin, aby omezili zločiny v této oblasti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*