Le Penová přirovnala vlnu migrantů k barbarské invazi do Říma

Le Penová přirovnala vlnu migrantů k barbarské invazi do Říma

Nadějná kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová přirovnala nárůst žadatelů o azyl přicházejících do Evropy k invazi barbarů do Říma. Nacionalistická politička již dříve sklidila kritiku, když vykreslila paralely mezi muslimy v Evropě a nacistickou invazí, informoval server RT

„Bez jakékoliv akce, tento stěhovavý příliv bude jako barbarská invaze IV. století, se stejnými důsledky,“ řekla vůdkyně Národní fronty svým příznivcům v průběhu manifestace před prosincovými krajskými volbami v Arpajonu, příměstském městě na jihu Francie.

„Musíme okamžitě zastavit toto šílenství a chránit nás sociální pakt, svobodu a naši identitu.“

Vůdkyně francouské Národní fronty Marine Le Pen  Foto: AFP
Vůdkyně francouské Národní fronty Marine Le Pen Foto: AFP

Očekává se, že do Evropy dorazí do konce letošního roku více než 1.000.000 žadatelů o azyl, což je více než dvojnásobek než v loňském roce.

Le Penová obvinila obě hlavní koalice, středopravou stranu Nicolase Sarkozyho a Socialistickou stranu současného vůdce François Hollanda z toho, co nazvala „jen první vlnou přicházejících migrantů.“

„Sarkozy jim otevřel dveře, a Hollande s Vallsem (premiér Manuel Valls) je vysadili z pantů,“ uvedla 47letá politička. „Vůdci nabízejí hostit migranty, aniž by se zeptali jejich obyvatel, stejní vůdci, kteří zničili Libyi, a dále destabilizují Sýrii.“

Začátkem tohoto měsíce, Hollande změnil jeho předchozí postoj proti uprchlickým kvótám, a řekl, že země přijme 24.000 uprchlíků v příštích dvou letech. Mnozí z nich budou umístěni ve venkovských oblastech, jako je například Arpajon.

„Ve Francii je 1,5 miliónů lidí čekajících na sociální bydlení, a kteří nikdy nebudou mít možnost být umístěni v místě, jako je toto, kvůli preferenčnímu zacházení Francie s cizinci. Neříkám to proto, abych stigmatizovala tyto nově příchozí, ale abych odsoudila osoby odpovědné za tuto situaci,“ prohlásila Le Penová za hlasité ovace z publika.

Zatímco krajské volby poskytnou lakmusový papírek straně Národní fronta, velká cena zůstává na prezidentské volby v roce 2017. Nejnovější průzkumy veřejného mínění ukazují, že má Le Penová o 27 procent hlasů více oproti prvotním preferencím, o dva body před Sarkozym a o osm bodů před Hollandem. Ale průzkumy předpovídají, že v hypotetickém souboji mezi dvěma favority by Sarkozy získal rozhodující vítězství.

Le Penová postavila svou nedávnou kampaň na uprchlické krizi. Minulý týden Le Penová uvedla, že skuteční uprchlíci jsou „ultra-menšinou“, a že „99 procent“ z těch, kteří přicházejí do Evropy, jsou muži hledající práci.

Le Penová se také zaměřila na neslučitelnost muslimských hodnot s hodnotami „domorodých“ obyvatel a připomněla její poznámky z roku 2010, kdy porovnala muslimskou modlitbu na ulici k německé okupaci Francie během druhé světové války. V té době probíhala debata o žalobě vůči Le Penové kvůli jejím poznámkám, ale nakonec nebyla za své výroky potrestána.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*