Le- Penová: Francie by měla uznat Krym jako součást Ruska

Le- Penová: Francie by měla uznat Krym jako součást Ruska

Vůdkyně francouzské Národní fronty Marie Le Penová vyzvala francouzskou vládu, aby uznala Krym jak součást území Ruska, a obnovila vztahy s Moskvou, „přirozeného evropského spojence.“

Neexistuje žádná alternativa, než uznat legalitu připojení Krymu k Ruské federaci, řekla Le Penová v rozhovoru pro polský deník Do Rzeczy. Francouzská politička tvrdí, že Paříž musí přijmout volbu Krymu, který se chce stát součástí Ruska v době bezpráví, které se děje po orchestrálním „převratu“, který nastal v loňském roce, kdy „Neo-nacističtí militanti zorganizovali revoluci na Ukrajině.

Vůdkyně francouské Národní fronty Marine Le Pen
Vůdkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová

Le Penová uvedla, že poloostrov neměl jinou možnost, jelikož byla v té době„moc v Kyjevě nezákonná“. „Kyjevské úřady začaly dělat rozhodnutí, které vedly k občanské válce,“ dodala.

Vůdkyně francouzské Národní fronty zdůraznila, že „Rusko je přirozeným spojencem Evropy.“

Jsme pěšáci ve hře vlivu mezi Spojenými státy a Ruskem. Rusko je velká země, má skvělé lidi, s nimiž má Evropa mnoho společných strategických zájmů. Musíme s Ruskem jednat,“ uvedla.

Le Penová je známá svou silnou kritikou politiky EU vůči Rusku a vlivu evropské geopolitiky od samého začátku ukrajinského konfliktu. V březnu, Le Penová hovořila o výsledních referenda na Krymu a uvedla, že se tato volba občanů na poloostrově dala očekávat.

To se dalo čekat,“ uvedla Le Penová. „A občané Krymu, kteří žili ve strachu, vběhli do náruče země, odkud pocházeli: jak víte, Krym je součástí Ukrajiny pouze 60 let.“

Začátkem tohoto měsíce, Le Penová vyjádřila svůj nesouhlas s podílem Washingtonu v Evropě.

Pokud jde o Ukrajinu, chováme se jako američtí lokaji,“ uvedla předtím, než varovala, že „cílem Američanů je začít válku v Evropě, aby se posunuly hranice NATO k ruským hranicím.“

Le Penová také obvinila evropské vůdce, že se staví zády k tomu, že ukrajinská vláda „bombarduje civilisty,“ a dodala, že obě části, jak Krym, tak východní Ukrajina věřili, že bude země federalizovaná.

Stejnou kritiku role EU na Ukrajině již vyjádřila v září v deníku Le Monde, kde uvedla, že současná krize na Ukrajině je „vše vina Evropské unie,“ a dodala, že Brusel „vydíral zemi v rozhodnutí mezi Evropou a Ruskem.“

Chcete-li vyřešit konflikt, je nutné vést jednání o federalizaci a ústavních reformách k decentralizaci moci, spíše než se snažit problém vyřešit vojenskými prostředky.

 

zdroj : http://rt.com
Tomas Daleko

Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*