Le Penová: EU zemře a globalisté budou poraženi

Le Penová: EU zemře a globalisté budou poraženi

Evropská unie zmizí, prohlásila francouzská prezidentská kandidátka Marine Le Penová na nedělním shromáždění, kde slíbila, že ochrání Francii před globalizací, když se snažila povzbudit své příznivce před prezidentským hlasováním, informovala agentura Reuters.

Povzbuzena nečekaným zvolením Donalda Trumpa ve Spojených státech a britským hlasováním opustit EU, vůdkyně euroskeptické a proti-imigrační Národní fronty řekla před shromážděním v Lille, že francouzská volba by měla být dalším krokem v tom, co nazvala globální povstání lidu.

„Evropská unie zemře, protože lidé ji již více nechtějí. Arogantní a hegemonická říše je předurčena k zániku,“ prohlásila Le Penová za hlasitého jásotu a potlesku.

„Nastal čas porazit globalisty,“ řekla Le Penová obviňujíc své hlavní soupeře, centristického Emmanuela Macrona a konzervativního Francoisa Fillona ze „zrady“ pro jejich proevropskou pro-tržní politiku.

Průzkumy veřejného mínění předpovídají, že Le Penová vyhraje v prvním kole prezidentských voleb dne 23. dubna a prohraje nad Macronem ve druhém kole dne 7. května.

Ale vysoký počet stále nerozhodnutých voličů znamená, že výsledek je stále nepředvídatelný a motivace lidí jít do volebních místností bude klíčová pro přední kandidáty.

Její opozice vůči EU a euru podtrhuje její postoje proti establishmentu, těší její příznivce a láká voliče, kteří jsou proti globalizaci.
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*