Le Penová: Dohoda Merkelové s tureckým prezidentem Erdoganem je „skutečná zrada“

Le Penová: Dohoda Merkelové s tureckým prezidentem Erdoganem je „skutečná zrada“

Marine Le Penová, vůdkyně francouzské Národní fronty nazvala jednání Angely Merkelové s Tureckem ohledně dohody o migrační krizi „skutečnou zradou,“ a tvrdí, že Erdoganova vláda ukazuje „nepřijatelnou“ shovívavost vůči islámskému státu a „kupuje ropu od teroristů.“

Le Penová označila nedávnou dohodu s Tureckem jako „závažný demokratický problém.“

Minulý měsíc se vedoucí představitelé EU a Turecka shodli na plánu zaměřeném na otevření „bezpečné a legální“ cesty do EU pro syrské uprchlíky. Podle dohody uzavřené 20. března, Ankara má vtít zpět všechny migranty a uprchlíky, včetně Syřanů, kteří překračují Egejské moře a vstupují nezákonně do Řecka. Na oplátku bude EU přijímat tisíce syrských uprchlíků přímo z Turecka, odmění Ankaru rychlým bezvízovým režimem, pokročí v jednání o členství Turecka v EU- a v neposlední řadě- dá Turecku více peněz.

„Za prvé, Frau Merkelová nemá dostatečné pravomoci (k uzavření dohody). Za druhé, Merkelová šla proti většině evropského lidu. Ona vedla jednání s Ergoganem na základě nepřijatelných podmínek, jako například dotace ve výši 6 miliard eur, bezvízové cestování pro Turky, a dokonce i přijetí Turecka do EU- což je něco, proti čemu se Francie důrazně staví. To je skutečná vlastizrada a zrada občanů,“ uvedla krajně pravicová vůdkyně Národní fronty (FN) v exkluzivním rozhovoru s LifeNews.

„Francouzská Národní fronta již dlouho tvrdí, že Erdoganova vláda ukazuje nepřijatelnou shovívavost vůči islámskému státu (IS, dříve ISIS/ISIL). Hovořím o tureckém kupování ropy od teroristů. My jsme důrazně proti vstupu Turecka do EU a trváme na respektování svobodné volby a odmítnutí francouzského lidu sledovat směr stanovený Frau Merkelovou,“ uvedla Le Penová.

„V současné době Turecko navazuje vztahy s islámskými fundamentalisty. To je proti zájmům naší země. Kromě toho, je mi líto, že to říkám: Turecko není evropskou zemí, ani historicky, ani kulturně, ani geograficky. To znamená, že nemá nic společného s tím, být součástí Evropské unie,“ dodal Le Penová.

Minulý měsíc, vůdkyně FN nazvala žádost Turecka o poskytnutí navíc třech miliard eur od EU k vypořádání se s uprchlickou krizí jako vydírání.

„Stali jsme se tak slabí, v důsledku zrušení našich (EU) hranic, že jsme se nechali od Turecka vydírat,“ uvedla Le Penová pro RTL.

Prezident Erdogan minulý týden varoval, že Turecko nebude brát zpět syrské uprchlíky v případě, že EU nesplní své sliby, podle agentury Reuters. Již dříve bylo oznámeno, že turecký prezident hrozil, že zaplaví Evropskou unii s migranty, pokud Ankaře nebude nabídnuto dostatek peněz, aby mohla omezit jejich příliv.

První deportace začaly v Řecku na začátku dubna uprostřed opakovaného varování ze strany skupin pro lidská práva, že Turecko není „bezpečnou třetí zemí pro uprchlíky.“

V prosinci, ruské ministerstvo obrany zveřejnilo důkazy, které odhalují nezákonné obchodování s ropou s islámským státem. Důkazy poukazují, že Turecko je hlavní cíl pro pašování ropy, z čehož vyplývá, že Ankara má vedoucí postavení v napomáhání teroristům. Ministerstvo však uvedlo, že od začátku ruské protiteroristické operace v Sýrii dne 30. září výnosy islámského státu z pašování ropy byly výrazně sníženy. Erdogan popřel, že Turecko nakupuje ropu od někoho jiného, než od legálních zdrojů.

Le Penová ocenila ruskou vojenskou misi v Sýrii a uvedla: „Je to pro nás úleva, vidět islámský stát ustupovat, a jak Rusko uspělo tam, kde EU totálně selhala.“

„Ruská přítomnost v Sýrii hodně pomohla Evropě. Samozřejmě, že náš ministr zahraničních věcí si přivlastnil úspěch náletů proti cílům islámského státu. Ve skutečnosti je to zásluha výhradně ruských vojsk,“ řekla Le Penová pro LifeNews.

Le Penová uvedla, že dlouhou dobu žádá Francii, aby obnovila diplomatické styky se Sýrií. „Navzdory drsné kritice vlády Bašára Asada, je to menší zlo ve srovnání s ISIS. Musíme stabilizovat Sýrii, a posílit přes diplomacii vládní systém, který se v současné době zdá být v troskách. Musíme udržovat vztahy na vysoké úrovni mezi syrskými a francouzskými zpravodajskými službami. To nám pomůže zabránit teroristickým útokům ve Francii.“

 

(RT/ Vůdkyně francouské Národní fronty Marine Le Pen  Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Komentář “Le Penová: Dohoda Merkelové s tureckým prezidentem Erdoganem je „skutečná zrada“

  • Proč má Evropa podléhat americkým zájmům. Myslím že řídícím vrcholem je Wall street se svými bankeři, FED a potom je služebník Obama a v Evropě samozvaná vůdkyně Evropy Merkel a další menší evropští hráči, kteří ji brání. Tak je zřejmě ta světová pyramida, která bohužel v rámci NWO chce diktovat všem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*