Lavrov vyzývá Západ: Nedovolte, aby vaši šílení politici vtáhli svět do války

Lavrov vyzývá Západ: Nedovolte, aby vaši šílení politici vtáhli svět do války

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov má jednoduchou, ale krásnou radu: Nedovolme, aby šílení váleční jestřábi vtáhli svět do otevřeného konfliktu.  

Na šestnácté Moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti Lavrov připomněl publiku, že „celková světová historie ukazuje, že války nevedou generálové, ale politici.“

Lavrov také varoval, že „váleční jestřábi“ se pokouší vyvolat eskalaci na Ukrajině.

Ruský ministr zahraničí komentoval znepokojující situaci na Ukrajině, Korejském kostrově a v Sýrii. Své poznámky uzavřel tím, že jednoznačně uvedl, že „Rusko, společně se svými partnery a podobně smýšlejícími zeměmi, bude i nadále prosazovat pevné zásady v globálních záležitostech a utvářet nový systém globálního řízení, který odráží imperativy 21. století. Jsme připraveni pracovat společně, abychom překonali naše výzvy na základě rovnosti, vzájemného respektu a ohleduplnosti k zájmům druhých. Vyzýváme všechny naše partnery, aby to udělali.“

Některé výtažky z jeho řeči:

Provokace, jako byla ta, ke které došlo v Chán Šejhúnu dne 4. dubna, potřebuje odborné vyšetřování pod záštitou Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) na základě geograficky vyváženého přístupu. Mělo by to být otevřené a průhledné vyšetřování. Jsme svědky pokusů zablokovat tento proces, což potvrzuje naše pochybnosti v dobré víře těch, kteří se snaží využít tohoto incidentu s cílem změnit agendu, opustit od rezoluce 2254 Rady bezpečnosti OSN a pokročit s dlouhodobou myšlenkou změny režimu v Sýrii.Pokud se podíváme na jinou část světa, na euroatlantický region, cítíme se znepokojeni nad značným počtem konfliktního potenciálu, který je do značné míry podporován jednostrannými akcemi NATO. Ministr obrany Sergej Šojgu o tom velmi podrobně diskutoval. Jednostranné nasazení amerického protiraketového systému v Evropě je velmi vážnou překážkou pro posílení strategické stability. Tento systém je zaměřen na změnu rovnováhy sil v oblasti útočných zbraní. Rozmístění protiraketového deštníku může podpořit iluze nezranitelnosti a beztrestnosti a pokusy o jednostranné kroky při řešení globálních a regionálních otázek, včetně snížení hranice pro použití jaderných zbraní. Vývoj nejaderných strategických zbraní a snaha zabránit uzavřít dohody o nešíření zbraní ve vesmíru mají negativní dopad na mezinárodní bezpečnost. Neochota nebo neschopnost Spojených států a některých dalších zemí ratifikovat Smlouvu o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (CTBT) vyvolává stále více otázek.

Jsme přesvědčeni o tom, že je nezbytné zřídit zónu rovnocennosti a bezpečnosti od Vancouveru po Vladivostok, jak bylo formalizováno rozhodnutími na summitech OBSE a Radě mezi Ruskem a NATO. Stále více Evropanů prosazuje obnovení dialogu v zájmu účinného řešení mnoha otázek za účelem vytvoření evropské bezpečnostní architektury, která by zahrnovala Ruskou federaci.

Řešení ukrajinské krize úplným a důsledným implementováním balíčku opatření z Minsku by mělo pomoci obnovit vzájemnou důvěru. Bohužel, „váleční jestřábi“ získávají v Kyjevě to, co chtějí. Ozbrojené provokace pokračují podél demarkační linie, což potvrzují zprávy zvláštní pozorovatelské mise OBSE na Ukrajině. Blokáda uložená proti Donbasu nadále negativně ovlivňuje tento region a celou Ukrajinu. My očekáváme, že naší partneři budou naléhavě a otevřeně nutit orgány v Kyjevě, aby dodržovaly své závazky přijaté v Minsku.

Celé světové dějiny ukazují, že války nevedou generálové, ale politici, kteří mají zvláštní odpovědnost za udržování míru a bezpečnosti. Je zřejmé, že nelze úspěšně splnit globální úkoly, jako je boj proti mezinárodnímu terorismu, obchodu s drogami, organizovanému zločinu a šíření zbraní hromadného ničení, bez vzdání se filozofie hegemonie a vlastní exkluzivity. Je nejvyšší čas vrátit se k základním zásadám mezinárodního života formalizovaného Chartou OSN, včetně suverénní rovnosti států, nezasahování do vnitřních záležitostí a řešení sporů mírovými prostředky.

Rusko, společně se svými partnery a podobně smýšlejícími zeměmi, bude i nadále prosazovat pevné principy v globálních záležitostech a utvářet celý nový systém globálního řízení, který bude odrážet naléhavé požadavky 21. století. Jsme připraveni spolupracovat, společně hledat různé možnosti, abychom překonali naše výzvy na základě rovnosti, vzájemné úcty a ohleduplnosti k druhým. Vyzýváme všechny naše partnery, aby to udělali. Jakákoli jiná cesta nás nevyhnutelně povede k neúspěchu.

 

(Russia-insider/ svobodnenoviny.eu Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Lavrov vyzývá Západ: Nedovolte, aby vaši šílení politici vtáhli svět do války

  • Jeste na doplneni druhy clanek P.C. Robertse:

    http://outsidermedia.cz/ve-washingtonu-vladne-sauron/

    Zde je jasne popsana strategie USA, jak znicit vsechny zeme, ktere se jim nechteji pokorit. Jenom aby dosahli NWO, kde budou spolu s GB hrat naprosto dominantni roli nad svetem. Ti idioti si opravdu mysli, ze pri jejich nuklearnim uderu oni sami zustanou usetreni! Ostatne jako vzdy v historii pocitaji s bojistem mimo uzemi USA a oni, kteri valku a zniceni Evropy vyvolali, zustanou usetreni. Je to mysleni nemocnych zlocinnych kreatur.
    Kdyby americti obcane tyto plany znali, museli by stavajici politiky a jejich vladce sami povesit a mocenske struktury zlikvidovat. To oni ovsem vetsinou nevedi, jak jsou klamani a co jejich vlada a armada pripravuji! Kvuli chamtivosti par nejbohatsich lidi, ovladajicich americkou vladu ma byt svet ponicen a jeho obyvatelstvo z velke casti vyhlazeno.

  • Vsimli jste si, ze toto vyjadreni Lavrova svetovy tisk ldem zamlcuje? Nejde ani o Lavrova, jde i o varovani Putinem, ktery upozornuje na nekonecne stvani a provokace proti Rusku! Jsme tam, kam nas chteli dostat USA pro svuj NWO. Nasi politici namisto obrany a nasi ochrany nedelaji vubec nic proti tomu. Je nutne se jich zbavit, nebo to spatne dopadne. Valka je za dvermi, ale lide to nevedi.

  • Naprosto moudre prohlaseni, se kterym vetsina lidi musi souhlasit. Jak toto prohlaseni kontrastuje s propagandou nenavisti vuci Rusku, Cine, Koreji! S prohlasenimi v GB parlamentu, ze GB si vymezuje pravo na preventivni atomovy uder proti Rusku! Neuveritelne, neskutecne!!! A vsichni nasi politici a EU politici k tomu mlci! CR, EU potrebuje osamostatneni od zlocinneho agresora, zoufale zapasicihoo svou hegemonii a schopneho v tomto boji obetovat miliony lidi!!! Jeho plan na NWO spolu s GB musime zamezit podporou zemi, ktere chteji znicit. Je to nase posledni nadeje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*