Lavrov: Rusko ví o amerických a západních vojenských plánech

Lavrov: Rusko ví o amerických a západních vojenských plánech

Moskva ví, jaké vojenské akce by Washington a jeho západní spojenci mohli proti ní podniknout, ale země je dobře chráněna, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.  

„Naše povědomí o plánech, které USA a další západní země plánují ve vztahu k Ruské federaci, je zaručeno,“ řekl Lavrov účastníkům ruského mládežnického vzdělávacího fóra „Území významů“, které se konalo přibližně 200 km od Moskvy v oblasti Vladimir.USA aktivně rozmisťují své systémy protivzdušné obrany po celém světě, včetně ruského zápraží, v pobaltských státech a v Japonsku. Nejvyšší diplomat také uvedl, že by se země neměla bát „bez ohledu na to, co se ve světě děje,“ protože je zajištěna její bezpečnost. Lavrov se odkazoval na ruského prezidenta Vladimíra Putina a nový vývoj v ruské armádě.

Tokio plánuje v příštích 30 letech investovat přibližně 4,2 miliardy dolarů na instalaci a provoz amerických radarových systémů pro nový pozemní systém raketové obrany Aegis Ashore.

Navzdory japonským tvrzením, že jsou tyto systémy zaměřeny na ochranu proti raketovým hrozbám se Severní Koreje, Rusko opakovaně protestovalo proti jejich nasazení a označilo je za „nepřiměřené“ s tím, že mohou podkopat stabilitu v severní části Tichého oceánu.“ Náměstek ministra zahraničí Sergej Ryabkov v roce 2017 uvedl, že nasazování systémů na „východních hranicích Ruska je něco, co rozhodně nemůžeme nezohlednit při našem vojenském plánování.“

Lavrov se rovněž zabýval zdánlivou neochotou Washingtonu spolupracovat se zbytkem světa při průzkumu vesmíru. Zjevně mají prospěch z neexistence zákonů a zároveň nejsou ochotni je stanovit. Zatímco Evropa a rozvojové země jsou připraveny projednat návrh smlouvy o zákazu vesmírných zbraní, která byla iniciována Ruskem a Čínou, USA jsou jedinou zemí, která tento návrh odmítá.

USA již začaly s přípravami na militarizaci vesmíru. Americký prezident Donald Trump v červnu nařídil založení Vesmírné síly jako šesté pobočky americké armády a uvedl, že by měla začít americká dominance ve vesmíru.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Lavrov: Rusko ví o amerických a západních vojenských plánech

  • USA pry maji laserove a jine zbrane ve vesmiru schopne zapalovat vegetaci i predmety vysokymi teplotami zareni na ruznych mistech zemekoule. Dokladaji to pozary v Kalifornii, kde se roztavily pri vysokych teplotach i hlinikove disky kol aut. V Recku nedavno vypuknul porad soucasne na 13 mistech a lide videli predtim paprsky z vesmiru. Proto odmitaji USA jakoukoliv regulaci vyzbrojovani vesmiru zbranemi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*