Lavrov: Rusko nebude čekat na vyloučení z Rady Evropy, ale odejde samo

Lavrov: Rusko nebude čekat na vyloučení z Rady Evropy, ale odejde samo

Ruský ministr zahraničí prohlásil, že na základě předchozích zpráv, které citovaly generálního tajemníka Rady Evropy Thorbjorna Jaglanda, který uvedl, že by Moskva mohla být požádána, aby radu opustila, Rusko nebude čekat, až bude vyloučeno z Rady Evropy, ale samo z organizace odejde, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.„Vstoupili jsme do Rady Evropy za předpokladu, že poskytuje celoevropský, univerzální a legální humanitární prostor. Ti, kteří tento prostor právě podkopali nelegitimními akcemi, tento status porušují, zbavují ruskou delegaci práva rovnajícího se ostatním delegacím, oni, jsem přesvědčen, ví, co dělají,“ řekl Lavrov v rozhovoru pro televizní kanál Euronews.

Ruský představitel také poznamenal, že pokud chce organizace „vykázat Rusko z Rady Evropy, neuděláme jim takovou radost a odejdeme sami.“

Navíc Lavrov zdůraznil, že Rusko zaplatí svoji část do rozpočtu Rady Evropy, jakmile budou obnoveny pravomoci ruské delegace na PACE.

„[Generální tajemník CoE Thorbjorn] Jagland nemá žádnou jinou příležitost v podmínkách, kdy nebudeme platit naše příspěvky, abychom vytvořili rozpočet založený na peněžních příjmech,“ uvedl Lavrov, když byl požádán, aby se vyjádřil k výroku Jaglanda, že rozpočet na příští rok bude vytvořen bez Ruska.

„V nedávné době jsme oficiálně potvrdili, že jakmile budou obnovena naše práva, zaplatíme příspěvek Radě Evropy v plné výši,“ uvedl.

Generální tajemník Rady Evropy Thorbjorn Jagland na začátku října uvedl, že organizace by mohla vyloučit Rusko, pokud Moskva neobnoví platby pro jejich rozpočet.

V červnu roku 2017 Moskva zmrazila část svého příspěvku Radě Evropy, který byl určen pro členství Ruska v PACE v roce 2018, dokud nebudou práva ruské delegace v organizaci zcela obnovena.

Od roku 2016 ruská delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PACE) neobnovuje předsednictví před zasedáním shromáždění na protest proti diskriminaci v rámci organizace.

 

(Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*