Lavrov připomněl Kerrymu, že USA nedokázaly oddělit „umírněnou“ opozici od teroristů

Lavrov připomněl Kerrymu, že USA nedokázaly oddělit „umírněnou“ opozici od teroristů

V telefonickém rozhovoru s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov připomněl, že Washingtonu se nepodařilo oddělit opozici od teroristů v Sýrii, informovalo ruské ministerstvo zahraničí, podle tiskové agentury TASS.

„Ruské a syrské vzdušné síly neprováděly v této oblasti žádné lety po dobu čtyřech týdnů, ale Washingtonu se nepodařilo oddělit jednotky „umírněné“ opozice od teroristických skupin, přestože se zavázal, že tak učiní do sedmi dnů od ukončení letů,“ uvedlo ministerstvo.

Obě strany se „dohodly na pokračování dvoustranné odborné konzultace.“

Mezitím, co byla diskutována situace v Sýrii, Lavrov zdůraznil, že ozbrojené skupiny ve východní Aleppu a takzvaná „Místní rada“ v této části města odmítají spolupracovat při řešení této situace.

„Bylo konstatováno, že ruské a syrské letectvo neprovádělo v této oblasti žádné lety za poslední čtyři týdny, zatímco Washington neoddělil „umírněné“ opoziční skupiny, které si užívají podporu od teroristických frakcí, i když se k tomu zavázal během sedmi dnů po přerušení ruských náletů,“ tvrdí ruské ministerstvo zahraničí. „Bylo dohodnuto pokračovat v oboustranných konzultacích k nalezení způsobu, jak dosáhnout normalizace.“

 

(Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto:PressTV)    
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*