„Láska je jediný Bůh!“ Hudební producent a aktivista se rozbrečel v přímém přenosu, když hovořil o palestinských dětech

„Láska je jediný Bůh!“ Hudební producent a aktivista se rozbrečel v přímém přenosu, když hovořil o palestinských dětech

Producent a mírový aktivista Steve Robertson vysvětluje, proč bojuje za Palestinu a hovoří o jeho posledním projektu- přínosném albu pro Gazu které zahrnuje hudebníky oceněné cenou Grammy, kteří podpurují toto poselství míru.

Podpora pro palestinské události přichází v mnoha podobách. Skupina světoznámých hudebníků oceněných cenou Grammy se spojili, aby vytvořili album na podporu palestinského lidu s názvem „2 Unite All“. Mezi zúčastněnými hudebníky se objevili hvězdy jako Peter Gabriel z kapely Genesis, Rick Allen z kapely Def Leppard, frontman skupiny Systém of Down Serj Tankian a operní pěvkyně Sasha Cooke.

Steven Robertson, který je také zároveň generálním ředitelem a zakladatelem projektu Mír na Zemi, hovořil se stanicí RT.

Foto: Reuters/Ibraheem Abu Mustafa
Foto: Reuters/Ibraheem Abu Mustafa

Projekt Mír na Zemi, vysvětlil Robertson, je zapojený do několika mírových iniciativ na Blízkém východě.

V roce 2011 jsme přivezli tisíc palestinských uprchlických dětí na základnu Hory pokušení v Jerichu a nechali jimi zformovat obraz Picassovy holubice míru. Poté následoval živý koncert v Betlémě,“ uvedl Robertson.

V roce 2012 jsme uspořádali další akci s názvem „Free All“, kde několik stovek palestinských chlapců a dívek šli k dělící stěně v Betlémě a přitiskli na ni jejich barvou pokryté ruce, aby tak vytvořili vizuální obraz s prosbou k jejímu zničení.

Se slzami v očích, Sveve vysvětlil, že když slyšel o holčičce z Gazy, která se je v komatu v nemocnici, a že v případě, že se probudí, dozví se, že celá její rodina byla zabita izraelskou bombou, uvědomil si, že musí něco udělat. To byl impuls k vytvoření alba „2 Unite All“.

Izrael zabil v roce 2014 více Palestinců, než kdykoliv jindy od začátku okupace v roce 1967. Podle údajů OSN, bylo v roce 2014 zabito 2314 Palestinců a 17.125 jich bylo zraněno. V roce 2013, bylo zabito méně než 40 Palestinců a kolem 400 jich bylo zraněno.

Steve vysvětlil, že čelil problémům ze strany několika hudebníků z Hollywoodu, kteří jsou napojeni na silnou židovskou lobby, ale za palestinskou věc se postavila velká většina z nich.

Všichni hudebníci zaujali k tomuto tématu opravdu odvážný a silný postoj,“ uvedl.

Steve poté upozornil na zeď, kterou Izraelci vybudovali kolem Palestiny.

Lidé opravdu nemohou pochopit, proč tam je kolem Palestiny postavena 40stop vysoká zeď, a že Gaza je osamocené vězení kolem tohoto stěnového systému,“ uvedl.

Robertson uvedl, že Izraelci, stejně jako Palestinci, si také zaslouží lásku a ochranu.

Všechny tyto duchovní učení nám ukazují, že je opravdu jen jeden Bůh, a to je Bůh lásky, jestli se nám podaří najít tu lásku v sobě a sdílet tu lásku s jinými lidmi, budeme mít na planetě klid. A to je to, o co se tito hudebníci snaží, sjednotit všechny kolem, to je to poselství „2 Unite All“,“ uvedl Robertson.

 
RT/ Tomas Daleko

Podobné články

Macron je služebník zla

Macron je služebník zla

Jestli je jím vědomě, nebo to ještě neví, nevím ani já. Každopádně, namísto aby se…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*