Larijani: Sionismus a terorismus jsou dvě strany téže mince.

Larijani: Sionismus a terorismus jsou dvě strany téže mince.

Mluvčí íránského parlamentu Ali Larjani prohlásil, že nedávný izraelský nálet na Sýrii ukazuje, že sionismus a terorismus „jsou dvě strany téže mince.“

Larijani učinil tyto poznámky na tiskové konferenci po 10. zasedání Parlamentní unie Organizace islámské spolupráce (PUOIC), která se konala v Turecku od 20 do 22 ledna.

Larijani dále uvedl, že režim Tel Avivu je spoluúčastníkem teroristických činů na Blízkém východě.

Mluvčí íránského parlamentu Ali Larjani Foto: AP
Mluvčí íránského parlamentu Ali Larjani Foto: AP

Izraelský režim nejvíce těží z divizí a nepokojů v muslimských zemích, uvedl Larijani.

Izraelské nálety na syrské Golanské výšiny v neděli zabily brigádního generála Mohammada Ali Allahdadiho, který byl vysoce postavený velitel Íránské islámské revoluční gardy (IRGC). Nálet také zabil šest členů libanonského hnutí Hizballáh.

Útok byl proveden za pomocí izraelského vojenského vrtulníku, který vypálil dvě rakety do farmy Amal ve strategickém jihozápadním městě Kunejtra, v těsné blízkosti čáry oddělující syrské části Golanských výšin a Izraelem obsazený sektor.

Analytici se domnívají, že útok byl dalším pokusem Tel Avivu, změnit rovnováhu války ve prospěch teroristů Takfiri bojujících proti Sýrii.

Základní pravidlo v boji proti terorismu v regionu, je boj proti terorismu se spravedlností a čestností, uvedl Larijani.

„Zbraně držené v rukou teroristické skupiny Islámský stát jim byly poskytnuty prostřednictvím tajných služeb některých cizích zemí,“ uvedl íránský mluvčí.

Také poukázal na koalici vedenou USA bojující proti teroristické skupině Islámský stát v Sýrii a Iráku s tím, že koalice proti skupinám Takfiri neudělala nic významného.

„USA nebojují proti terorismu, oni si spíše s terorismem hrají,“ dodal.

Od srpna, USA a někteří jejich spojenci vedou nálety proti, jak oni tvrdí, pozicím Islámského státu v Iráku. Někteří členové koalice vedené USA začali v září bombardovat i cíle Islámského státu v Sýrii.

Nicméně, zatím se za pomocí náletů nepodařilo skupinu Takfiri vytlačit.

Teroristé Islámského státu ovládají některé části Iráku a Sýrie. Jaou zapojeni do zločinů proti lidskosti v oblastech pod jejich kontrolou. Terorizují a zabíjejí lidi všech komunit včetně Šíitů, Sunnitů, Kurdů a Křesťanů.

Mluvčí íránského parlamentu také odsoudil zveřejnění rouhačské karikatury proroka Mohameda francouzským satirickým časopisem Charlie Hebdo s tvrzením, že : „některé kruhy na Západě se snaží prosadit islamofobii.

„Urážka proroka Islámu je ostuda pro Západ, urážení a rouhání je zločin,“uvedl Larijani a dodal: „znesvěcení je pro muslimy červená čára.“

Časopis Charlie Hebdo zveřejnil karikaturu proroka po útocích na jejich pařížskou kancelář, kde bylo zabito 12 lidí.

 

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*