Kyjevský Majdan, po německém nacismu největší omyl demokratického světa

Kyjevský Majdan, po německém nacismu největší omyl demokratického světa

Ona ta podobnost není na první pohled tak zcela zřejmá, ale pravdou je to, že německý nacismus měl v Západním světě značnou a nezanedbatelnou podporu. Nejen Joseph Kennedy, otec budoucího prezidenta USA,…

…ale i další přední američtí činitelé vyjadřovali německému nacismu a zvláště pak jeho vůdci neskrývané sympatie. Tak třeba portrét Henryho Forda v nadživostní velikosti visel na čestném místě Hitlerova horského sídla Berchtesgaden.

Obě tato hnutí, jak německý Národní socialismus, tak i ukrajinský nacionalismus měla, resp stále mají jednoho společného, či lépe řečeno účelem stejného nepřítele a tím je menšina v onom státě a v onom národě.

V Německu to byli zcela nepochybně Židé a také Slované a další „podřadné národy“, zatímco na Ukrajině pak Rusové, které by bylo, podle Julije Tymošenkové „třeba vystřílet“. Je to poněkud pracné, časově náročné a nákladné, Julije.

Ilustrační obrázek Foto: Reuters
Ilustrační obrázek Foto: Reuters

Měla jste se poučit on německých nacistů, kteří na konferenci ve Wannsee v lednu 1942 dohodli, jak rychle a efektivně zlikvidovat milióny Židů.

Ovšem, německé preciznosti a důkladnosti Ukrajinci vůbec nedosáhli a výsledek dvouleté války je naprosto „žalostný“, co se počtu usmrcených Rusů týče.

Německo bylo po první světové válce zbídačeno asi více, než jak byla Ukrajina po období sovětské vlády. Ale ani tam nebyla před Majdanem žádná skvělá živostní úroveň. A tak se oba národy nechaly zlákat svými vůdci, i když na Ukrajině vůbec nevím, kdo tím vůdcem byl.

A hlavně, Německo, od samého počátku až do trpkého konce nespoléhalo na žádnou pomoc zvenčí. Adolf Hitler byl velmi silný vůdce a kdyby své schopnosti nesměroval oním zavrženíhodným směrem, mohl vstoupit do dějin v úplně jiném světle.

To Ukrajina, od samého začátku až dodnes, žádného viditelného vůdce, který by stál na barikádách Majdanu a pak vedl její rozvoj neměla a nemá. Nemá se o koho opřít, oligarcha s izraelským občanstvím (a americký agent k tomu) Porošenko to není a nikdo jiný také ne.

A dva roky, které právě od „Machtübernahme“ na Majdanu uplynuly, neznamenaly ani v nejmenším zlepšení života na Ukrajině, zatímco v Německu, po roce 1933, to bylo zcela naopak. O tom svědčí nezvratně i fakt, že již 3 roky poté, v roce 1936 byla v Berlíně Olympiáda.

A představit si, že by dnes Kyjev kandidoval na Olympiádu je zcela směšné, že? Nicméně, nic z toho, co jsem doteď uvedl není to nejpodstatnější.

Tím nejpodstatnějším je fakt, že jak podpora nacistického Německa po roce 1933, tak i současná podpora Ukrajiny, mají stejný cíl.

A tím je Kladivo na Rusko. Západu se zajídalo „Rusko“ ve formě Sovětského svazu a toužil po jeho zničení. A proto se tak lísal k Hitlerovi, protože doufal, že ho šikovným manévrování nasměruje proti SSSR. „Tak trochu“ se Západ zklamal, ale ne docela.

Hitler, poté, co si podrobil Západní Evropu skutečně proti SSSR nastoupil, čímž sobě a Německu podepsal rozsudek. Sobě rozsudek nečestné smrti a věčného prokletí a Německu zase rozsudek poraženého státu se všemi následky z toho.

To, že by Ukrajina byla schopna Rusko vůbec nějak vojensky ohrozit, si může myslet pouze a jedině bloud. Ale její území, hraničící s Ruskem, plus námořní základna v Sevastopolu, na níž je ruské námořnictvo životně důležité, bylo velkým lákadlem.

Já nechci říkat, že někdo něco naplánoval, připravil a podporoval, to v žádném případě ne. Já si jen představuji, že jsem čtyřhvězdičkovým generálem v generálním štábu armády nejmenované velmoci a na nohou vysoké vyleštěné holínky se houpu v křesle.

A dlouhým ukazovátkem (může být i laserové, ale to se mi moc nelíbí) ukazuji shromážděným důstojníkům svoji vizi budoucnosti Ukrajiny jako spřáteleného, až finančně závislého státu, který mi umožní do té země nastrkat všechny potřebné zbraně a k tomu ještě vyšťouchnout z Krymu.

No, řekněte, Vy byste to za 5 mld dolarů nebrali? Vždyť to je přece pakatel.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*