Kyjev zastavil lékařskou pomoc na Donbasu a zakázal všem opustit krizovou zónu.

Kyjev zastavil lékařskou pomoc na Donbasu a zakázal všem opustit krizovou zónu.

Organizace spojených národů vzala na vědomí skutečnost o prudkém nárůstu humanitárních problémů pro lidi žijící v zóně bojů na východě Ukrajiny kvůli akcím ze strany kyjevských orgánů.

Prohlášení Kyjeva o stavu nouze a o omezení přístupu do východních válečných oblastí vážně komplikuje dodávky lékařské pomoci a brání civilistům opustit nebezpečné zóny, uvedl Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí ve své 25. zprávě.

donbas

Mise úředníků OSN a jejich partnerů do východní části ukrajinského města Doněck zjistila, že zdravotnická zařízení v okresech, které jsou mimo kontrolu vlády, nedostávají žádné finanční prostředky od centrálních úřadů, městské nemocnice nedostávají žádné finanční prostředky pro nákup léků, finanční prostředky na jídlo a mzdy byly zastaveny loni v létě. Programy pro financování federálních orgánů, včetně léčby a prevence některých chronických onemocnění byly zastaveny úplně, mezitím, okresy, které nejsou pod kontrolou vlády, již nemají žádné léky, píše se ve zprávě.

Organizace OSN také vyjádřila obavy kvůli nepřetržitému bombardování obytných čtvrtí a také kvůli podmínkám, v nichž musí žít lidé na východní Ukrajině.

 

zdroj : http://itar-tass.com
Tomas Daleko

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Kyjev zastavil lékařskou pomoc na Donbasu a zakázal všem opustit krizovou zónu.

  • · Edit

    Tenhle plátek, to jsou neskutečné bláboly. Ten, kdo pozvedne zbraň proti svojí zemi, ať zdechne. Všechna ta pakáž z východu Ukrajiny musí být utracena a nahrazena jiným obyvatelstvem. Pak je na řadě Krym. Nechápu, proč USA už dávno nepoužili jaderné bomby, jsou příliš humanističtí.

  • Aspoň je teď jasné proč Rusko posílá tolik humanitárních konvojů na východ ukrajiny.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*