Kyjev podal žalobu na společnosti Coca-Cola a PepsiCo za zobrazení Krymu jako součást Ruska

Kyjev podal žalobu na společnosti Coca-Cola a PepsiCo za zobrazení Krymu jako součást Ruska

Ukrajinští prokurátoři zahájili trestní vyšetřování proti společnostem Coca-Cola a PepciCo, zato, že jejich zastoupení v Rusku zveřejnilo mapu zobrazující Krym jako součást Ruska, uvedl ve čtvrtek ukrajinský poslanec Georgy Logvinsky, informovala tisková agentura TASS.

„Dne 11. ledna 2016 bylo zahájeno vyšetřování trestných činů (zneužití moci nebo kanceláře), napsal Logvinsky na své stránce na Facebooku s odvoláním na odezvu státních zástupců na jeho žádost.

Kontroly jsou v plném proudu za trestnou činnost, a sice za snahu narušit ukrajinskou územní celistvost a za nezákonné použití ochranné známky zboží a služeb, názvu společnosti a kvalifikovaný údaj o původu zboží,“ uvedl poslanec.

Foto: Vyacheslav Prokofiev/ITAR-TASS
Foto: Vyacheslav Prokofiev/ITAR-TASS

Tento „skandál“ na Ukrajině vypukl na začátku ledna, kdy zastoupení společnosti Coca-Cola zveřejnilo mapu Ruska, která zahrnovala Krym. Mezitím, co veřejnost vyzývá k bojkotu produktu, ukrajinské zastoupení se omluvilo tím, že Krym se objevil na ruské mapě bez jejich vědomí.

Ruské zastoupení společnosti PepciCo také ukázalo Černomořský poloostrov jako součást Ruska.

Orgány Krymu a Sevastopolu uspořádaly referendum o krymském znovusjednocení s Ruskem v březnu 2014, kdy rezidenti Černomořského poloostrova hlasovali v obrovské převaze pro připojení k Ruské federaci.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*