Kyjev obviněn z nasazení raketových systémů BUK a 4000 vojáků na kontaktní linii v Donbasu

Kyjev obviněn z nasazení raketových systémů BUK a 4000 vojáků na kontaktní linii v Donbasu

Ministerstvo obrany samozvané Doněcké republiky oznámilo, že Kyjev zahájil značné zbrojení podél kontaktní linie v Donbasu, uvedl ve středu oficiální mluvčí Eduard Basurin.

„Až 4000 vojáků, včetně dvou tankových praporů (s 60 tanky), a také obrněná vozidla, bojová vozidla pěchoty a samohybné dělostřelecké systémy se objevily v obci Časov (asi 20 km od kontaktní linie), citovala Basurina Doněcká tisková agentura.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační obrázek/ Foto: AP Photo/Evgeniy Maloletka
Ukrajinští vojáci/ ilustrační obrázek/ Foto: AP Photo/Evgeniy Maloletka

Přesun protiraketového systému BUK M1 byl spatřen v obci Nikolayevka, uvedl mluvčí ministerstva obrany.

Basurin uvedl, že Kyjev pokračuje v přípravě k útoku na Donbas. To bylo potvrzeno i nárůstem každodenního ostřelování obytných oblastí v regionu, uvedl.

 

TASS/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Kyjev obviněn z nasazení raketových systémů BUK a 4000 vojáků na kontaktní linii v Donbasu

  • Kladu si otazku, jak by vypadala dnesni situace, kdyby Igora Strelkova neodstavili. Mam dojem, ze by zidacka vlada uz davno presidlila pod ochranna kridla zlocincu Izraele a Ukrajina by zustala vcelku. Hlavne by tam byl klid. Bylo by davno po konfliktu, ktery vyvolali zidi z US a Ukrajiny kvuli sve chamtivosti po zlate a nerostem bohatstvi vcetne nejurodnejsi pudy na svete!

  • Současní vůdci Ukrajiny mají jen dvě možnosti. Emigrovat nebo začít válku naplno. Jinak bude hněv Ukrajinců obrácen proti nim. V případě války nesmí doufat v pomoc Evropy. Skončí to rozdělením Ukrajiny. Ať si vezme východ Rusko a západ Ukrajiny bude nárazníková zóna mezi Ruskem a NATO. V žádném případě nesmí Ukrajina do EU, to by byl jen rychlý konec Evropy, sevřené v kleštích islamistů a mafiánských Ukrajinců.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*