Kurdská milice požádala Rusko o vojenský výcvik

Kurdská milice požádala Rusko o vojenský výcvik

„Syrská kurdská milice, kterou Turecko označuje za teroristickou skupinu, v pondělí informovala, že dostává trénink z Ruska,“ podle zpráv.      

Ano, hovoříme o YPG v severní Sýrii. A ano, Erdogan pravděpodobně dostane mrtvici.

Nebo snad ne? Neměli bychom zapomenout, že to není tak dávno, co se američtí, ruští a turečtí armádní velitelé setkali v Antalyi, kde diskutovali o způsobech, jak zabránit zahájení světové války v severní Sýrii.

Možná, že našli společné řešení – nebo možná si Kurdové uvědomili, že potřebují ruské poradce, pokud se chtějí správně ubránit před šíleným maniakem, jako je Erdogan.

Rusko vybuduje základnu a pošle vojenský personál do severní Sýrie, aby trénovalo YPG, Amerikou podporovanou kurdskou skupinu, uvedla milice.

Redur Xelil, mluvčí kurdské skupiny, uvedl, že vojáci s obrněnými vozy už dorazili nedaleko města Afrin, asi 35 km severozápadně od Aleppa na základě dohody podepsané v neděli.

„Ruská přítomnost přichází na základě dohody mezi YPG a ruskými silami působícími v Sýrii v rámci spolupráce v boji proti terorismu a pomoci při výcviku našich sil na moderní válku a na pomoc vybudovat přímý styčný bod s ruskými silami,“ řekl Xelil agentuře Reuters.

Ruské ministerstvo obrany popřelo plány na vybudování nových základen v Sýrii a uvedlo, že místo toho dělá pobočku „centra pro smíření“, které Moskva využívá k zprostředkování příměří mezi válčícími stranami.

Vojenská kooperace se syrskými Kurdy by mohla ohrozit opatrné ruské sblížení s Tureckem, které považuje YPG za teroristickou organizaci napojenou na zakázanou Kurdskou stranu pracujících (PKK), která vede povstání uvnitř Turecka.

(Ilustrační obrázek Foto: Rodi Said/Reuters)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*