Krutý vtip vlády, která zavírá oči před porušováním práv vlastních občanů ze strany zahraničních společností

Krutý vtip vlády, která zavírá oči před porušováním práv vlastních občanů ze strany zahraničních společností

Velmi často slýcháme, jak si naše ekonomika vede skvěle. Člověk nemusí bý Einstein, aby ho napadlo proč tedy nemohou mít zaměstnanci vyšší platy. Proč mají nuceně zkrácené úvazky a kdo je zodpovědný za to, že stále funguje trapně omílaný „švarc systém“. Kdo zabrání tomu, aby stát neustále nesahal špinavými prackami na penzijní pojištění.

Firmy se hemží „agenturními“ pracovníky a z hlediska armády těchto zaměstnaných na dobu určitou, za nízkou mzdu nebo na částečný úvazek, je každý nový šéf známostí na jednu noc s drzým očekáváním věrnosti po nevýznamné aférce. Většinou ji získají.

Zaměstnanci, vyděšeni nulovými vyhlídkami do budoucna, jsou rádi za každou sumu, která je nestoudná vůči neuvěřitelným platům manažerů. Nebudu nudit omílaným kdo a co je společnost OKD: téměř milenecký trojúhelník tvoří stát, společnost New World Resources a lodivod tohoto pirátského škuneru pan Bakala.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Velkopodnikatel Bakala se snesl v devadesátých letech na českou ekonomickou scénu téměř jako rocková hvězda, která přistála kdysi na padáku v poušti s lahví šampaňského v ruce. Okamžitě uchvátil svými znalostmi (osvojenými v cizině) a jako správný ohař zavětřil překotně probíhající změny (privatizace). Uvěřili mu nejen chamtiví politici a srdíčkový prezident, ale i nejkrásnější žena v zemi, která se stala jeho chotí. Muž který přistál u nás byl jako nejdražší klenot a aby se neokoukal, raději se vzdálil a opevnil v zemi peněženek.

  Rétorický patos ministryně práce a sociálních věcí je jen využití mocenské struktury vůči lidem, které si už nikdo nekoupí

Evropa stárne a s ní i okoukaní vůdci. Také je nutné zvýšit kvóty žen v politice. Této problematice se předlouhá léta věnovala současná paní ministryně v gendrové džungli (bohatě dotované státem) s vyhraněnou hrou o tom, zda jehlové podpatky ponižují ženy na sexuální hračky a jestli by „dali“ muži ženám za čokoládu. Skvělá zkušenost na cestu do parlamentu!

Její nedávná návštěva v „černém“ regionu“, kde se ujala nevděčné úlohy zklidnit rozzuřené horníky, se možná jevila jako návštěva šmoulí rodinky, ale její politické jiu-jitsu k davu rozvášněných mužů bylo ve stylu „dostaň obra na záda“. Žijeme ale v kultuře pracovní nejistoty a žvásty o soběstačnosti se nemusí týkat každého z nás.

Ačkoliv dosavadní zaměstnanecká politika přinášela rekordní zisky, může skončit jako velký strategický omyl našich kapitánů průmyslu.

Může se stát, že kombinace napěchovaných peněženek a stagnující životní úroveň zaměstnanců uhelného regionu bude nadále politicky neobhajitelná. Strach, že chudí vytáhnou do ulic je ostatně noční můrou všech vlád.

 Nejpůsobivějším obrázkem blízké budoucnosti uhelného regionu jsou opuštění horníci ve vratech dolu Paskov, prkny zatlučená okna Bakalových hornických bytů a lidé spící na ulici

Tyto metafory bezcité ekonomiky, kdy se zisk staví nad lidi, jsou už navždy pevně uloženy v podvědomí postižených.

Někteří budou vráceni agenturám jako použité zboží a rekvalifikace se stanou známou pákou podnikavců k získání nejrůznějších forem státní podpory.

Paní ministryně nedávala buď ve škole pozor nebo už podlehla partě, která má lhaní v genech.

V roli vládní aktvistky působí jako prodejce ojetin: „určitě vám seženeme novou práci, postaráme se o vás! Věřte tomu, co vám říkáme a ne tomu, co vidíte“!

 

Ministerské misionářce scházela na zádech už jen cedulka, která se lepí na svetr podivínské tetě:

NAKOPNI MĚ!

 

 

Tamara Dřevikovská

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Krutý vtip vlády, která zavírá oči před porušováním práv vlastních občanů ze strany zahraničních společností

  • Vládnou nám politici, kteří ušlapávají cestičku velkozlodějům. Pokud by jim nešli na ruku, šli by tito velkozloději přímo do politiky a vládli by sami. Dokud na to mohou nasadit někoho jiného, jsou raději „za bukem“ (kromě Babiše). Tak to tu chodí od roku 1989 a nic se na tom nezmění. To nejde změnit zvoněním svazky klíčů. To nejde změnit ani házením klíčů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*