Kruté moře a vyděračský uprchlický pojišťovací podvod

Kruté moře a vyděračský uprchlický pojišťovací podvod

Válka na moři bývá neobyčejně krutá. Bitevní loď Bismarck měla 2.221 mužů posádky, ze kterých se při potopení zachránilo jen asi 5% (115). Ostatní zahynuli velmi nepěknou smrtí. Ale trosečníky Britové samozřejmě zachránili.

Zachránili je, i když to byli nepřátelé. Protože v tom okamžiku to již nebyli nepřátelé, ale lidské bytosti. O to více pak štve debilita jakýchsi syrských „bojovníků za mír“, kteří rozstříleli bezbranného pilota visícího na padáku.

Ale moře dokázalo být kruté na vícero způsobů. Kruté moře (Cruel Sea) je román anglického spisovatele Nicholase Monsarata, který byl v roce 1963 zfilmován. Popisuje příběh kapitána korvety Compass Rose, která doprovází zásobovací konvoje britského námořnictva.

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Klíčovou scénou celého filmu je scéna, ve které, v záchranných vestách, plavou k této lodi trosečníci z jiné, potopené britské lodi. A již jsou blízko, velmi blízko a záchrana je skoro jistá. Ale v tom kapitán dostane od obsluhy sonaru zprávu, že někde pod lodí je ponorka.

Nevím, jak dlouho kapitán Ericson váhal, ale patrně dlouho ne. A udělal, to co udělat musel, nařídil shození hlubinných min. To samozřejmě znamenalo jistou smrt pro všechny, v záchranu doufající trosečníky. Ale nemohl jinak. Neshodit ty miny by znamenalo ohrožení daleko většího počtu námořníků.

Prostě někdy musí velící důstojník udělat něco, na co není obecně nahlíženo kladně a přičemž mohou o život přijít i lidé. A, bohužel, současní převaděči a uprchlíci plně využívají toho, že velící důstojníci lodí Řecka, Frontexu, NATO a podobně, dbají na humanitu, méně však na záchranu Evropy.

Mořská hranice je velice záludná. Záludná v tom, že na moři nelze nikoho nechat bez pomoci. Pokud jeden stát od druhého odděluje čtyřmetrová zeď, nikoho nezajímá, co bude dělat uprchlík, který tu zeď nepřekoná. Prostě, ať se postará sám.

Ale na moři to je naprosto jinak. Současný exodus uprchlíků z Turecka není ničím jiným než velmi dobře vydělávajícím pojišťovacím podvodem. Pokud si pojistíme auto, tak ho samozřejmě nesmíme sami úmyslně nabourat.

Nejenže nám pojišťovna nic nezaplatí, ale ještě nás udá na policii a ta nás bude trestně stíhat. A jak to pasuje na uprchlíky z Turecka? Stoprocentně. Tak, jako kancelář pojistitelů hradí všechny škody způsobené neznámým autem, tak i každá loď je povinna poskytnout pomoc trosečníkům.

Ilegální migranti a jejich převaděči pak zcela bezostyšně, zato však velmi efektivně využívají onen prvek humanity, který  nás zbyl. Podvodný mrzák, žebrák skrývající své zdravé nohy pod dekou, z nás dokáže vymámit peníze, protože máme soucit.

A ilegální migranti nedělají vůbec nic jiného. Dobrovolně se vydají na celkem nebezpečnou (v podstatě snadnou, ale ne v přetížených člunech bez kapitána) plavbu, aby buď šťastně dorazily k řeckým ostrovům nebo, třeba i úmyslně, ztroskotali a byli zachráněni.

Jediné logické, nikoli však realizovatelné východisko, by bylo říci: My jsme loď NATO, Vy (Turecko) jste země NATO, ti lidé připluli od Vás, my jsme je zachránili (nebo zastavili a nalodili) a tak vám je vezeme zpět. Logické, ale nemožné, že?

A protože si myslím, že celá EU, NATO. MMF, Světová banka, UNIDO, UNICEF, WHO a další s tou migrací nic nezmohou, tak ještě jedna úvaha. V TV právě běží reportáže o džungli v Calais a jejím vyklízení.

Je tam asi 3.000 běženců, kteří se snaží dostat do Velké Británie. A někteří určitě mají nějaké peníze, z čeho by jinak žili. Je tak nereálné, aby třeba 15 běženců si zaplatilo nějakou francouzskou rybářskou loď a těch necelých 100 km překonalo?

Co by dělali britské úřady, až by ti lidé vyskákali na pevninu? Patrně také nic, jako Řecko.

Ano, politická korektnost, homosexualismus, zákaz diskriminace a měkkost k ilegálním migrantů, v podstatě k invazi, tak to vše jsou faktory, kvůli kterým, jak říkal Václav Havel, „Tato Unie nevzkvétá“.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Kruté moře a vyděračský uprchlický pojišťovací podvod

  • Lidé uvědomte si, že zločinecká banda v čele se Sobotkou a Chovancem Nám lžou na každém kroku, omezení policie je pouze začátek ! Je potřeba přestat poslouchat zločineckou vládu, okrádají na daních upírají práva, je potřeba vyházet je z oken, jinak dopadneme jako Němci !

  • Onanis má ostrov Scorpion. Má tam krásnou vilu, vodu, prostor je dostatečný. Ta jeho vnučka tam stejně nejezdí, tak proč je neodvezou ty vyčůránky imigrantský tam?

  • Mezi ně /na tom ostrově/bych zavřel MutiMerkl,Junkera,Tuska,Diesnsbiera a všechny superEUvítače, superhumanisty. Oni by se oně jistě rádi postarali, četli jim evropské pohádky H.CH. Andersena. Sem tam jim nastavilit řit, nebot jsou to povětšinou mladí muži a mají své saxuální potřeby. Ale musí si dát ale pozor, aby dříve nebyli kratší o hlavu. Mohou tam posílat také euroděvky, těch je tu po Evropě všude dost. Pro muslimy samozřejmě zdarma, platí totiž sorosovy humanitní neziskovky!!!

  • Nejde jen hlídat hranice. Musí se hlídat celé území. Migranti musí vědět, že nestačí přelézt plot a je to v suchu. Každý, kdo neoprávněně vstoupí na cizí území, musí vědět, že bude chycen a zavřen do vězení. Řecko má ekonomické problémy. Ať tedy EU místo placení výpalného Turecku koupí jeden z ostrovů od Řecka. Tam by mohly všechny státy zavírat uprchlíky. Jedinou možností, jak se z ostrova dostat by bylo, vrátit se do své vlasti. Bylo by to levnější a Turecko by přišlo o výpalné, které stejně použije na špinavé války.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*