Krize, konflikty, války.  Ještě před nedávnem byly tak hezky daleko

Krize, konflikty, války. Ještě před nedávnem byly tak hezky daleko

Afghanistán, hladomor v Súdánu, Irák a dávno již zapomenutá válka v Perském zálivu.

Nijak vzrušující představa, stejně bychom tam nejeli na dovolenou.

Najednou je TO blízko. Do Evropy se valí nekonečný příliv imigrantů a za poslední rok se toho tolik událo. Předposlední vánoce ještě klídek, vánočka, jesličky, Ježíšek.

Letos teror v Paříži, Istanbulu,Tunisku, Egypt, Sinaj. Špinavá muslimská mega kasba v Calais.

Řecké pobřeží plné splasklých duší z náklaďáků, rozpadlých člunů a propachtovaných škunerů s lidským nákladem.

Ještě to NĚJAK jde, ještě to není konec.

Je to začátek konce.

Ilustrační obrázek Foto: Reuters
Ilustrační obrázek Foto: Reuters

Vážení spoluobčané!

Zapomeňte na cestování.

Necítíte, že je konec víkendovým pobytům v evropských metropolích? Paříž, Řím, Istanbul, Kodaň, Stockholm, Berlín, Mnichov? Nikdo neví, kdy a kde to bouchne.

Budeme brzy už jen vzpomínat na nudné hodiny v letadle (padají) a vzrušené očekávání, napětí a rozčilování v dlouhých kolonách na dálnicích.

Pláže v tolik oblíbených destinacích (Egypt, Tunisko) mají již své oběti, ale i hrdiny, kteří se hodinu po střelbě a po úklidu mrtvol znovu uvelebili na lehátku. Kdepak, turistu jen tak něco nerozhodí!

Dovolená v Jižní Americe je čirá hrůza! Zelený komár se přisaje a porodíte bezmozkové dítě.

V turistickém ráji v Thajsku je zdánlivý klid, i když za plotem pláží vrcholí pojicejní represe. Jak vzrušující může být vojenská diktatura nebo občanská válka!

Co takhle Japonsko? Zamítá se. Už jednou si tam amíci vyzkoušeli atomovku a to dokonce na živých lidech.

 

Tak kam že to letos pojedeme?

 

Cestovky se úlisně podbízejí romantickým Mongolskem s ubytováním v jurtách, dítě zdarma.

Hornatý Tádžikistán plný divokých muslimů, Šangri-la naruby.

Co takhle sever? Norsko, Dánsko, Švédsko. Letos obsazeno neplatícími hosty.

Na Baltu by to ušlo s dobrou zimní výstrojí. Polský břeh je ovšem silně pravicový a německé pobřeží slušně předražené. Dederóni nám to dávají pěkně sežrat.

Absolutní výhrou může být i atraktivní muslimská Albánie, nabízená cestovkami věkové kategorii 55 plus. Probíhá na vzájemné reciprocitě. Albánci do Evropy, naši důchodci za vzrušením. Když už to má bouchnout, tak někde kde je teplíčko a milí lidé. All inklusive.

 

Jestli se chcete zeptat, jak bezpečné je Turecko, pak jedině na našem ministerstvu zahraničí. Cestovatelům nic nezakazují. Absolutní jiistota!

Jestliže chcete být solidární a Turky za každou cenu podpořit, pak jedině s trans-anatolským expresem. Do pohyblivých cílů se hůře strefuje.

 

Bude to nebezpečné i tam, kde to zatím bylo bezpečné. V hotelových komlexech, na plážích, kavárnách, na výletě, přepadení na odlehlých plážích.

Absolutní jistota je prozatím v samém srdci Evropy. U nás doma. Šumava, Lipno, Vysočina, chaloupky v lesním stínu.

Borůvky a táboráky.

Pořád je na co se těšit!

 

Vážení, než tedy letos někam vyrazíte, vpomeňte si na ráno, které už nemusí nikdy přijít.

 

Naše vláda to má naštěstí srovnané a ví, co je pro nás dobré.

Minulou neděli nás v Moravcově TV debatě (ekvivalent akvária u zubaře) uklidňoval premiér Sobotka. Cituji: „Nemáme informace, že by nám bezprostředně hrozil teroristický útok. Až takovou iformaci budeme mít, budeme konat“.

 

Vážení teroristé, nahlaste v předstihu, kdy a kde to bouchne! Neví to ani pan premiér, ale klídek. On už to NĚJAK zařídí.

 

 

Tamara Dřevikovská

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Krize, konflikty, války. Ještě před nedávnem byly tak hezky daleko

  • · Edit

    Současná mezinárodní politika je v podstatě ve velké míře hra bez pravidel. Lidstvo není oficiálně centrálně globálně řízeno, a proto jeho existenci ohrožuje stále větší množství různých krizí, přičemž intenzita i četnost těchto rozmanitých krizí narůstá s rozvojem vědy a techniky. Stagnující mezilidské vztahy je třeba přizpůsobit rychle se vyvíjející materiálně technické základně světa. Sortiment všeho, co lidi ve vyspělých státech světa potřebují k uspokojování svých potřeb, roste stále se zrychlujícím tempem, přičemž stagnuje vývoj mezilidských vztahů. Jinak řečeno: „Bouřlivý rozvoj vědy a techniky se dostává do stále většího rozporu s tradicemi svázaným prováděním praktické politiky, především mezinárodní.“ Nadneseně řečeno: Lidstvo na politické scéně řídí dav vrcholových politiků jednotlivých států, ve kterém se čas od času větší nebo menší část davu dohodne na vykřikování víceméně nejasného hesla, kterým se potom tato část davu více či méně řídí, což má ve svém důsledku zhoubný vliv na současnost i budoucnost. S malou mírou nadsázky je možné označit stávající způsob správy světa jako téměř dokonalý chaos v prožívání současnosti i v očekávané budoucnosti naší civilizace. Existence tak zvaného IS a nárůst terorismu na celém světě je výzvou ke spojení všech světových mocností, které by se mohly dohodnout na společném postupu v boji proti mezinárodnímu terorismu. Při té příležitosti by se mocnosti mohly dohodnout na vytvoření celosvětově uznávaných pravidlech platných při realizaci mezinárodní politiky, to je v podstatě na vzniku nové politické organizace, která by umožňovala efektivně řešit všechny globální problémy. Jedna možná varianta vzniku takové organizace je uvedena v Otevřeném dopise všem lidem na planetě, který je zveřejněn např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
    Ideovým základem centrální globální politické organizace by mohl být Jednotný výklad vědeckého a náboženského vnímání světa, který je zveřejněn na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*