Krevní zásoby v Göteborgu nebezpečně klesají díky nekontrolovatelnému zločinu s noži

Krevní zásoby v Göteborgu nebezpečně klesají díky nekontrolovatelnému zločinu s noži

Díky vlně zločinů s noži v Gothenburgu, druhém největším švédském městě, zdravotnická zařízení uvedla, že jejich krevní zásoby jsou na nebezpečně nízké úrovni.  

Zdravotničtí pracovníci v Göteborgu minulý týden rozesílali SMS zprávy městským sídlům, v kterých je nabádali, aby darovali krev, aby zmírnili tento nedostatek, který podle Stefana Jakobssona ze Sahlgrenské univerzity způsobila nedávné vlna útoků s noži ve městě, informovalo Sveriges Radio.Mezi velkorysými Švédy, kteří odpověděli na výzvu, byl i Richard Christofferson.

„Dostal jsem textovou zprávu, že bych měl přijít, pokud můžu. Dělám to proto, abych pomohl ostatním, kteří potřebují krev, ale mám také v těle příliš mnoho železa, tak musím darovat pravidelně,“ řekl Christofferson.

Minulý týden Gothenburg zaznamenal v centru města dva smrtelné útoky nožem. K jednomu z útoku došlo v proslulém nákupním centru Nordstan.

21letý muž, který údajně stál za vraždou, a 20letý muž, o němž se předpokládá, že mu pomáhal, byli zatčeni göteborskou policií.

Místní obyvatelé Göteborgu začali hovořit o tom, jak se centrum města stává stále nebezpečnějším díky rozšířenému násilí, zločinu a užívání drog.

V rozhovoru s deníkem Aftonbladet, taxikář z Gothenburgu Imad El-Saneh uvedl: „Je to mnohem horší než v 90. letech. Je tu více lidí, více drog a lidé se méně starají o to, co dělají. “

Kriminalista Mikael Rying ze švédského Národního operačního oddělení (NOA) prohlásil, že smrtící útoky nožem v celé zemi se zvýšily natolik, že nyní soupeří s úrovní, která zde byla v 90. letech.

Louis Riddez, hlavní lékař traumatologického oddělení fakultní nemocnice Karolinské univerzity potvrdil jeho tvrzení a uvedl, že je také svědkem nárůstu zranění nožem.

„Na naší jednotce je každý druhý den zranění nožem, možná to bylo předtím jednou týdně,“ řekl Dr. Riddez.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*