Křesťanští žadatelé o azyl ve Švédsku čelí násilným útokům ze strany muslimů, varuje Švédská evangelická aliance

Křesťanští žadatelé o azyl ve Švédsku čelí násilným útokům ze strany muslimů, varuje Švédská evangelická aliance

Křesťanští žadatelé o azyl ve Švédsku, včetně těch, kteří konvertovali z islámu, se stávají oběťmi násilných útoků a vládě se to nedaří vyšetřit, podle předních osobností Švédské evangelické aliance a dozorčího orgánu Open Doors.

Situace křesťanských uprchlíků – kteří jsou napadáni převážně islámskými extremisty – je zdůrazněna v článku pro mezinárodní zpravodajskou agenturu Assyrian International News Agency Jacobem Rudenstrandem, zástupcem generálního tajemníka Švédské evangelické aliance a Petera Pallssona, ředitele Open Doors Sweden.

Ve článku srovnávají Švédsku s Německem, které v roce 2017 údajně zaznamenalo téměř 100 protikřesťanských útoků.

Oni napsali: „Podobný druh násilí proti křesťanským uprchlíkům postihuje Švédsko, naší vlastní zemi. Ve srovnání s ostatními evropskými národy, během probíhající migrační krize, Švédsko, stejně jako Německo, přijalo nepřiměřeně vysoký počet uprchlíků.

„Přestože je to chvályhodné, vedlo to k mnoha násilným událostem, protože nenávist proti náboženským menšinám, jako například v Sýrii a Iráku, se nyní přesunula do Švédska,“ uvádí.

Oni poukazují na příklady uváděné ve švédském tisku, včetně té o žadateli o azyl, který konvertoval z islámu a byl napaden, když dne 11. února opouštěl kostel Pentecostal v Karlstadu.Dalším příkladem je křesťanský uprchlík ze Sýrie, který v roce 2015 žil v uprchlickém centru ve východním Švédsku. Podle místních novin 26letý džihádista, který byl také ze Sýrie a žil ve stejném uprchlickém centru, hrozil, že uprchlíka „zmasakruje“, podřízne mu hrdlo a ublíží jeho rodině v Sýrii. „Utekl jsem před válkou, abych se takovým věcem vyhnul,“ řekl policistům, když volal na tísňovou linku.

Muž, který mu vyhrožoval, byl nakonec podmínečně odsouzen a dostal pokutu 8 000 švédských korun (asi 20.000 Kč).

Autoři však píší: „Navzdory zprávám o takových útocích na křesťany, švédská vláda neprovedla žádné seriózní vyšetřování.“

Autoři zdůrazňují: „Existuje mnoho studií zaměřených na zločiny z nenávisti proti Židům a muslimům ve Švédsku, ale jen málo z trestných činů z nenávisti proti křesťanům, přestože statistiky Švédské národní rady pro pro prevenci kriminality ukazují, že počty policejních zpráv o těchto zločinech se v posledních letech zvýšily.“

Rudenstrand a Paulsson poukazují na loňský průzkum Open Doors Sweden i o pronásledování křesťanských žadatelů o azyl v celostátním měřítku. Ti uvedli, že byli vystaveni nábožensky motivovanému pronásledování. 512 zaznamenaných mimořádných událostí byly hrozby smrti, sexuální útoky a další násilné zločiny. Většina obětí konvertovala z islámu a nenahlásila to policii, zatímco většina pachatelů byli další migranti.

Oběti uvedly, že se obávaly odvety, nebo předpokládaly, že policie nebude podnikat žádné kroky.

Více než polovina všech účastníků tohoto průzkumu – 53 procent – uvedla, že byla násilně napadena kvůli své křesťanské víře, zatímco téměř polovina, 45 procent, uvedla, že jí bylo vyhrožováno smrtí. Šest procent jich uvedlo, že byli sexuálně napadeni.

 

(Christiantoday/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters/Christiantoday)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*