Křesťanský uprchlík se vrátil do Sýrie, protože Evropa je zaplavena příznivci Islámského státu

Křesťanský uprchlík se vrátil do Sýrie, protože Evropa je zaplavena příznivci Islámského státu

Spiro Haddad je křesťanský uprchlík, který se vrátil do Sýrie z Rakouska. V rozhovoru pro německý televizní kanál v Sýrii vyprávěl, jak byl jeho život v Rakousku ohrožen a proč se rozhodl vrátit do své země.

Haddad tvrdí, že se dostal do Rakouska tak, že utratil 3000 eur pro pašeráky. Nejprve chtěl v zemi zůstat, ale změnil názor poté, co zjistil, kolik uprchlíků se zavázalo teroristickým skupinám jako je Al-Nusrá a ISIS.Jako křesťan se mezi nimi v Rakousku necítil v bezpečí a musel svou víru udržet v tajnosti, nebo by ho to mohlo stát život. Haddad říká, že extremisté chtějí změnit kostely na mešity, a musel mluvit jako oni, aby vůbec přežil.

Poté, co to oznámil rakouským úřadům, nebraly ho vážně. To byl okamžik, kdy se rozhodl odejít a nyní žije znovu v Sýrii.

Haddad varuje Evropu a říká: „Není dobré, že je Evropa otevřena pro všechny“. „Islámský stát a Al-Nusrá chtějí všechno zničit, včetně vás. Pokud to nechápete, jsem pesimistický o budoucnosti Evropy,“ dodal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*