Křesťan dostal ve Švédsku padáka, protože si odmítnul sundat krucifix

Křesťan dostal ve Švédsku padáka, protože si odmítnul sundat krucifix

Asyrský křesťan přišel o práci poté, co jeho zaměstnavatel považoval kříž, který nosil, za bezpečnostní riziko.

Osmadvacetiletý George Tannouri pracoval ve skladišti Zalando, které se nacházelo v Kungsängenu severně od Stockholmu, a tři měsíce ho vedla společnost Ingram Micro, když byl požádán, aby si sundal krucifix, který nosil pod košilí. Když odmítl, bylo mu řečeno, aby opustil pracoviště a byl poté propuštěn ve zkušební době, uvedl zpravodajský server Världen Idag.Sám přiznal, že se cítil zahanbený.

„Naši lidé [Asyřané] toho v historii tolik zažili, takže se dostáváme do Švédska a co dostaneme přímo tady?“ Zeptal se Tannouri řečnicky.

Zdůraznil, že mnoho zaměstnanců smí nosit hidžáb, což je jasně náboženský oděv. Naproti tomu on jako křesťan nesměl nosit kříž. Ohradil se proti myšlence, že představuje bezpečnostní riziko. Místo toho v ní vidí případ náboženské diskriminace a příklad toho, jak se ve Švédsku špatně zachází s křesťany.

„Už mě unavuje, jak se ve Švédsku zachází s křesťany. Je v pořádku odsuzovat naše náboženství víc než ostatní,“ řekl Tannouri.

Společnost Ingram Micro vysvětlila, že z bezpečnostních důvodů nesmějí jejich zaměstnanci uvnitř skladu nosit šperky, doplňky a jiné kovové předměty. Naproti tomu je hidžáb povolen.

„Počítá se jako oděv a nepovažuje se za riziko, pokud se nic neuvolní,“ řekla manažerka komunikace Ingram Micro Lisa Valinder Olssonová portálu Världen idag. Podle Olssona je cílem minimalizovat všechna rizika, která mohou vést ke zranění, protože zaměstnanci pracují na strojích a dopravnících, které jsou neustále v pohybu.

George Tannouri tvrdil, že kříž pro něj není šperk, ale součást jeho víry. „Mám stejné právo nosit kříž jako ostatní nosí hidžáb,“ dodal.

V roce 2019 skladiště Zalando v Kungsängenu sklidilo kritiku, když noviny Aftonbladet informovaly o zaměstnancích, kteří byli svědky rasismu, výhrůžek ze strany manažerů a přehnaného monitorování.

Asyřané jsou etnická skupina původem z několika zemí Blízkého východu a Levanty. Někteří se identifikují jako Syřané, Chaldejci nebo Aramejci. Švédsko má jednu z největších evropských diaspor Asyřanů s asi 120 000 obyvateli. Většina z nich patří k syrské pravoslavné církvi. Od války v Iráku v roce 2003 ztratil Irák přes milion předválečných obyvatel čítajících 1,5 milionu Asyřanů. V roce 2016 uznal Evropský parlament vraždění asyrské komunity a dalších etnických skupin islámským státem za genocidu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Křesťan dostal ve Švédsku padáka, protože si odmítnul sundat krucifix

  • Tady je názorně vidět dvojí metr v Evropě !! Chtějte po muslimce aby sundala šátek třeba ve škole ihned neziskovky spustí řev a dají vás k soudu a vyhrají,!!! Nó Evropané pěkně to vořete !!!! Nám panáka z práce a muslimům výsady !! Haba vám.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*