Kreml zdůrazňuje, že likvidace Assadova režimu ponoří region do chaosu

Kreml zdůrazňuje, že likvidace Assadova režimu ponoří region do chaosu

Likvidace režimu prezidenta Bašára Asada v Sýrii ponoří zemi do chaosu a nepomůže v boji proti terorismu, řekl v pátek novinářům mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, informovala tisková agentura TASS

„V každém případě, volání po svržení orgánů v jiných zemích lze Moskvou jen stěží přivítat. Kromě toho, likvidace režimu by jen těžko usnadnila úspěšný pokrok v boji proti terorismu. Pravděpodobně by to ponořilo oblast do totálního chaosu,“ uvedl Peskov.

Mluvčí zdůraznil, že Kreml „neví nic“ o vnitřním memorandum vytvořeném diplomaty amerického ministerstva zahraničí, kteří tlačí na Obamovu administrativu, aby zahájila letecké údery proti vládě syrského prezidenta Bašára Asada. „Kolují o tom jen obecné zprávy v médiích. To je důvod, proč o tom samozřejmě nemůžeme nic říci. Nemáme zatím žádné spolehlivé informace na toto téma,“ poznamenal Peskov.

V komentáři k tvrzení Washingtonu, že ruské letectvo údajně provádí letecké údery na pozice syrské opozice podporované americkou armádou, mluvčí Kremlu uvedl: „Tato otázka by měla být řešena s ministerstvem obrany.“ A dodal, že v Sýrii pokračují operace ruských vzdušných obraných sil. „Velmi závažným problémem je to, že takzvaná umírněná opozice a teroristická organizace Fronta an-Nusrá se nadále v určitých místech míchají a slučují- to není pro nikoho žádným tajemstvím. To značně komplikuje protiteroristickou operaci,“ dodal Peskov.

Deník Wall Street Journal ve čtvrtek informoval, že „více než 50 diplomatů ministerstva zahraničí podepsalo interní sdělení, ve kterém ostře kritizují politiku Obamovy vlády v Sýrii, a vyzývají Spojené státy, aby provedly letecké údery proti vládě syrského prezidenta Bašára Asada k zastavení jeho údajného přetrvávajícího porušování příměří v pětileté občanské válce v zemi.“

Deník New York Times tyto informace také potvrdil.

Desítky amerických diplomatů vyzývají k vojenskému úderu proti syrskému režimu

(Ilustrační obrázek Foto:TASS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Kreml zdůrazňuje, že likvidace Assadova režimu ponoří region do chaosu

  • O likvidaci Assada jde v prvni rade. Tim by byla dalsi zeme BV porazena a mezinarodni zid si muze konecne dalsi pokorenou zem odfajfkovat. Americti obcane, proc s tou chazarskou vladou neco neudelate! Ta nespravedlivost je do nebe volajici!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*