Kreml vysvětlil Putinův tah uznat pasy obyvatel Doněcka a Luhanska

Kreml vysvětlil Putinův tah uznat pasy obyvatel Doněcka a Luhanska

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov oficiálně vysvětlil nedávný krok, uznat pasy obyvatelům samozvaných republik Doněcka a Luhanska.

Podle Peskova, Putin podepsal tento dekret na základě humanitárních úvah.

„V této situaci, pouze z humanitárních důvodů, ruský prezident podepsal tento dekret,“ citovala Peskova agentura Ria Novosti.

Peskov také poznamenal, že dekret nebyl v rozporu s normami mezinárodního práva. Zástupci amerického velvyslanectví v Kyjevě dříve uvedli, že ruské uznání pasů obyvatelům obou separatistických republik, bylo v rozporu s dohodami z Minsku o urovnání konfliktu ve východní Ukrajině.

Mezitím, nedávný průzkum ukázal, že většina Rusů nepovažuje Doněckou lidovou republiku a Luhanskou lidovou republiku jako součást Ukrajiny. Celých 24 procent dotázaných uvedlo, že je třeba uznat obě republiky jako nezávislá území.

Vladimír Putin podepsal tento dekor o uznání cestovních pasů občanů Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky dne 18. února. Tento krok byl učiněn na pomoc obyvatelům republik, protože lidé nebyli schopni dostat jakýkoliv typ dokumentu od ukrajinských agentur.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Dmitrij Peskov Foto: TASS)
Loading...

Podobné články

Komentář “Kreml vysvětlil Putinův tah uznat pasy obyvatel Doněcka a Luhanska

  • Proč jsme uznali Kosovo, když podle stejného principu nechceme uznat Krym? Jde o politické zájmy. Naštěstí v USA zjistili, že dávat peníze Ukrajině je nesmysl, protože je tam elita rozkrade a nepoužije k dohodnutému účelu. EU na to musí ještě přijít.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*