Kreml odhalil podrobnosti telefonického rozhovoru mezi Trumpem a Putinem

Kreml odhalil podrobnosti telefonického rozhovoru mezi Trumpem a Putinem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že telefonický rozhovor mezi ruským prezidentem Vladimírem Putinem a jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem byl produktivní, a to jak v lidských tak i politických ohledech.     

Podle Lavrova, jejich konverzace ukázala vzájemný respekt a ochotu obou vůdců spolupracovat na podpoře národních zájmů, informovala tisková agentura TASS.

Oni (Putin a Trump) souhlasili, že budou spolupracovat jak na odborné úrovni, tak i v rámci svých dalších kontaktů, ke který bude docházet, ačkoli jejich načasování a podrobnosti zatím nebyly dohodnuty,“ uvedl Lavrov.

Spolupráce na odborné úrovni bude probíhat v pravidelných intervalech, jakmile bude konečně schválena Trumpova administrativa. Poté zástupci obou zemí uvidí, do jaké míry mohou být jejich „společné zájmy“ přeměněny na „společné mechanismy pro řešení problémů,“ dodal ruský ministr zahraničí.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že oba prezidenti zdůraznili vzájemný respekt jako velmi důležitou zásadu v oboustranných vztazích.

„V minulých letech, nedostatek vzájemného respektu byl do značné míry důvodem neúspěchu a degradace našich vztahů,“ uvedl Peskov.

Peskov také uvedl, že Putin a Trump projednávali otázky týkající se regionální a mezinárodní bezpečnosti.

K telefonickému rozhovoru mezi Vladimírem Putinem a Donaldem Trumpem došlo dne 28. ledna a trval po dobu 45 minut. Po rozhovoru, tiskové služby Kremlu vydaly zprávu, že Rusko a USA mají prioritní cíl spojit své síly v boji proti mezinárodnímu terorismu.

Ve Washingtonu úředníci vyjádřili naději, že rozhovor mezi oběma vůdci bude znamenat začátek pro zlepšení americko-ruských vztahů.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Kreml odhalil podrobnosti telefonického rozhovoru mezi Trumpem a Putinem

  • · Edit

    Pokud to je tak, jak píšete, tak už brzy bychom měli číst, že Donald stahuje vojska, která se nedávno nastěhovala do Polska nebo na Slovensko k ruským hranicím?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*